Skocz do zawartości

Moje astro-filmy na YouTube :D


Gość Astromiłośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astromiłośnik

Jak na razie mam do zaprezentowania Państwu tylko i wyłącznie obrazy Księżyca. Wciąż z nim walczę, kręcenie filmów gorzej mi wychodzi jak robienie zdjęć :szczerbaty:

 

 



 

 



 

 

Wszystkie Filmy nakręcone „z ręki” przy pomocy aparatu cyfrowego Cannon,a Power Shot A460 i Teleskopu Newtona na montażu Dobsona. Zwierciadło 180 mm /Ogniskowa 1250mm. Z zastosowaniem soczewki barlowa 2x, powiększenie około 450 razy.

 

PS. Zapraszam na moje konto, znajdziecie tam więcej astro-filmików. :astro:

Edytowane przez Astromiłośnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, ale lepiej dopisuj na przyszłość, że fragment filmowy pochodzi z filmu takiego a takiego, takiej to a takiej produkcji. Jak dostaniesz maila z Yutube w sprawie tego filmu powołaj się na prawo do cytatu i w opisie uzupełnij jaki to film. A muzyka to osobna sprawa...

Lepiej tego pilnować.

 

Pozdrawiam i czekam na następne.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astromiłośnik

..dopisuj na przyszłość, że fragment filmowy pochodzi z filmu takiego a takiego, takiej to a takiej produkcji.

Nie rozumiem. Wszystko było i jest napisane w opisie, zanim napisałeś do mnie ten post, zarówno po polsku jak i po angielsku, więc nie wiem poco ta uwaga. A tak poza tym z twojego postu wywnioskowałem, że traktujesz mnie z góry więc powiem ci, że mam 22 lata i wiem już mniej więcej jak ten świat się kręci. Prawo cytatu nie jest mi obce, mimo wszystko dzięki za jego przypomnienie.

 

A muzyka to osobna sprawa...

Zgadnij jaką ma nazwę najbardziej znienawidzona firma która blokuje ścieżki dźwiękowe przez userów YT :szczerbaty: ?

 

P.S. Fajnie, że filmy się podobają, ale nie traktuj człowieka z góry tylko dlatego, że jest nowy na forum, jeśli się mylę to przepraszam. :icon_rolleyes:

 



 

Jeszcze jeden filmik z Księżycem w roli głównej. B)

Edytowane przez Astromiłośnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu pisze post z troski byś nie miał kłopotów, które miało już kilku moich znajomych a Ty mnie atakujesz. Dzielę się wątpliwością i tyle. Nie potrzebnie tak impulsywnie zaregowałeś ale rozumiem w pełni bo internet pisany jest absolutnie pozbawiony emocji i przekazu pozawerbalnego.

Spokojnie, tym zielonym napisem pod mym profilem się nie przejmuj.

 

PAX :notworthy:

 

Paweł Maksym

 

PS

A tak a propos prawa do cytatu, wiecie na czym wpada najwięcej osób stosujących prawo do cytatu.

Na źródle cytatu. Tzn. na tym z jakiego nośnika pochodzi cytat.

Podam przykład. Mój znajomy był kiedyś kontrolowany pod kątem użycia fotosów z filmu "Obywatel Kain" w filmie nt. historii kina. Niestety fotosy były stop klatkami filmu udostępnionymi w internecie. I to był błąd. Bo cytowac można jedynie z legalnie posiadanego źródła. To samo zresztą tyczy się użycia legalnie opłaconego utworu. Jak zmarł Michael Jackson w jedym z miast w Polsce zorganizowano publiczne opłakiwanie gwiazdora. Zapłącono zaiksy i inne, ale muzykę odtwarzano z laptopa. Okazało się, że utwory były ściągnięte z sieci... i sprawa skończyła się niemiło.

Znając wiele takich przykładów zawsze gdy widzę uzycie utworu wolę ostrzec przyjaciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moon_Guided Krótki film który wykonałem za pomocą teleskopu i kamery internetowej.

Wykonany z prędkością 5 klatek na sekundę celem uzyskania jak najlepszej jakości. Zalecam naciśniecie Play i chwilę potem Pauzę ,poczekać aż się cały film zbuforuje i przeglądać przesuwając suwakiem postępu lub użyć opcji zwiększenia prędkości odtwarzania np x5 jeśli taka opcja jest dostępna.

 

http://www.youtube.com/watch?v=B4CzudYQD-g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość Astromiłośnik

..ale mielismy oceniac filmiki Astromiłośnika ;D

 

Tak, ale z uwagi na chwilowy brak filmików mojego autorstwa, chciałbym, żebyście wrzucali tutaj swoje, temat proszę potraktować jako zbiorczy. Proszę wrzucać swoje filmiki, być może wywiąże się jakaś fajna dyskusja o sprzęcie itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.