Skocz do zawartości

Wybór monitora LCD


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Dziś stała się rzecz straszna. Żywot zakończył mój LCD. Miał 4 lata i siadła mu matryca.

 

W związku z tym, chcę dokonać zakupu nowego sprzętu. Do 550zł. Będzie używany głównie do grania i filmów. Co byście polecili? Gdybym miał wybierać bez doradztwa, to pomiędzy tymi dwoma:

Samsung SyncMaster 2033SN

Asus VH196D

 

No, ale to zakup na dłuższy czas, a w połowie przyszłego roku będę miał nowego kompa. Więc proszę Was o radę :). Co Wy byście wybrali? Niekoniecznie z pośród tych dwóch. :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVA rządzi - podpisuję się pod tym wszystkimi czterema kończynami jako użytkownik takiego monitora. Kolory są nieziemskie, ale problemem jest smużenie, które potrafi dać się we znaki w naprawdę szybkich grach.

 

Polecam używany monitor Samsung 971P - jest niezrównany (do dostania za około 500 zł na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepin, gdyby to ode mnie zależało, wziąłbym używanego LCD. Niestety, nie wchodzi to w ogóle w grę.

 

A co z matrycami typu TN? Ten, którego używałem był w tej technologii produkowany i byłem z niego zadowolony.

 

Jadę dzisiaj jeszcze do Komputronika, tam też zapytam o radę i pooglądam monitory.

 

A jak oceniacie te dwa monitory, które podałem? Nie zależy mi na czymś kosmicznym (jak patrzyłem na niektóre nowe PVA za 4 tyś zł to mi się odechciało).

 

Pozdrawiam. :)

 

PS. Teraz jestem zmuszony używać 12 letniego CRT'ka. Po dwóch godzinach siedzenia, biel widzę z lekką domieszką czerwieni, ale ok... :szczerbaty: (szkoda, że wycofali CRT z produkcji)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce TN są jak tanie wina.

Jak wiadomo tanie wina są dobre bo są dobre i tanie.

Twoim problemem jest budżet. W cenie 500 zł. możesz kupić nowy monitor klasy biurowo-budżetowej, a on zawsze będzie poważnym kompromisem.

Szkoda, że musisz kupować nowy. Teraz w związku z kryzysem likwiduje się sporo firm i trafiają się wyprzedaże prawie nowych używanych monitorów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przy zakupie monitora zwróć uwagę na złącze (DVI a nie D-Sub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, przez 4 lata używałem TN'ka i byłem bardzo zadowolony ;).

 

Moim problemem jest budżet, fakt.

 

Domyślam się, że DVI to standard w przypadku nowych kart graficznych, które nie posiadają złącza D-Sub?

 

Zastanawiam się nad 19 calowym Asusem VW195N, który ma złącze DVI. Natomiast w Komputroniku polecono mi 22 calowego LG Flatron'a W2234S-BN . On ma złącze D-Sub.

 

Nie wiem czy to ważne, ale moja karta graficzna to ATI Radeon X850 Pro (ma bodajże 2 lata).

 

Pozdrawiam. ;)

 

PS.

Do wczoraj używałem Samsunga SyncMaster 740N i naprawdę byłem szczęśliwy. Oglądając film, grając w gry pokroju CoD 4 czy X3 Terran Conflict, byłem zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Denerwowało mnie jedynie to, że był on bardzo wrażliwy na zmiany położenia głowy. Sprawdzając polecanego przez Komputronik LG, testowałem go pod kątem widzenia. Gdy patrzyłem się z boku, różnice w wyświetlanym obrazie były naprawdę małe.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.