Skocz do zawartości

Apo 80mm (składak)


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dalszy ciąg remanentu. Wystawiam mój ulubiony teleskop "trawlerowy". Wiele osób lookało przez niego

na zlotach. KOnstrukcja jest trochę nietypowa.

Jest to 80mm szkło rodem ze znanego chyba wszystkim "edka" (szkło FPL53-znacznie lepsze

optycznie niż np. w zenithstarze 80mm). Cała cela z obiektywem jest osadzona w tubusie

megreza 80mm. Swego czasu miałem możliwość takiej "przerobki" i wykonałem ją tym chętniej

że mechanika i design oryginalnego edka nie należały do najlepszych-moim zdaniem ofcrs.

Jest to więc sprzęcik niepowtarzalny, WO wykonuje w tej chwili co prawda 90 mm apo

z tego typu szkłem ale cena jest znacznie (ZNACZNIE) wyższa.

Do teleskopu zamontowałem montaż pod typowy szukacz (nie używam osobiście).

Sprzedaję całość bez dekompletowania kątówki (dielektryczna).

Stan wszystkich elementów bardzo dobry. Kątówka optycznie jest ok (lusterko trochę zakurzone ale bez rys

- w WO można je łatwo wyjąć i delikatnie umyć z zachowaniem zasad takich jak dla luster teleskopowych).

Stan kątówki odbiega nieco od reszty jest trochę mocniej używana (naturalne otarcia od zwykłego użytku) ponieważ

mam ją już kilka lat i była używana w kilku telpach-zresztą widać na fotce.

Cena wyjątkowo okazyjna zaledwie 1700 PLN za komplet. Wartość "rynkowa" nie wiem ale wychodząc z ceny

nieco większego 90 mm WO jakieś 3 tys. PLN.

Cena zawiera:

-OTA (WO + obiektyw ED80)

-ekstender do tuby (oryginalny WO)

-kątówka 2+ z adapterem 1,25 (WO)

-odraszacz (gwintowany, przykręcany).

-plecak WO na teleskop i akcesoria.

Dorzucę jakiś tani okular na początek free.

Teleskop jest idealnie wyważony na stopce foto (do każdego statywu foto) przy użyciu średniej wielkości

okularu 2".

Propozycje i ewentualne pytania proszę na priva. Do odbioru wawa lub wysyłka (mniej chętnie).

apo80 1.jpg

apo80 2.jpg

apo80 3.jpg

apo80 4.jpg

apo80 5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.