Skocz do zawartości

WebKamerka Logitech QuickCam VC


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Do sprzedania mam fajną kamerkę internetową Logitech QuickCam VC. Kamerka nie jest przerobiona na długie czasy (nie orientuję się za bardzo, ale chyba można owy model przerobić). Bez obiektywu. Tulejka 1,25" aluminiowa, czarna, z gwintem filtrowym. Jest wmontowana - jak to się mówi - "na Jana" :) Czyli na siłę (przy okazji na stałe). Nie ma za bardzo możliwości jej swobodnego wymontowania, gdyż moja to była robota - taka "partyzantka" ;) Tuleja jest wkręcona i wklejona w osłonkę po obiektywie.

Można oczywiście rozłupać kamerę (wcześniej uporawszy się z niewielką ilością kleju epoksydowego - też moja robota) i wyciągnąć całą osłonkę wraz z tulejką, a potem kamerkę złożyć, (albo umieścić w nowej, lepszej obudowie).

Niemniej kamerka jest w pełni sprawna. Nagrywa i robi zdjątka. Obudowa, jak wspomniałem nosi ślady radosnych manipulacji.

Obsłużyć ją można tylko na 2 porty: LPT i PS/2, gdzie wtyczka trafia w miejsce na klawiaturę. Do obsługi na kompie służy sterownik ściągnięty ze serwera producenta:

 

ftp://ftp.logitech.com/pub/techsupport/quickcam/vc/vc415.exe

 

Jest to sterownik teoretycznie niezgodny z systemem Windows XP. Jednak ja właśnie korzystam z tego sterownika. Podczas instalacji wyłazi komunikat "twoje urządzenie nie może działać poprawnie" - ale jednak wszystko działa dobrze. Nie ma żadnego problemu z odpaleniem interfejsu kamerki, a wszystkie opcje działają poprawnie.

W razie czego tutaj jest dawny wątek, w którym przybliżono te zagadnienie:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8656&st=0

 

Obraz 010.jpgObraz 011.jpg

 

Razem z kamerką kupiłem takie oto złączki, przejściówki (widok z dwóch stron), które dołączam do zestawu.

 

Obraz 012.jpgObraz 013.jpg

 

 

Cena: 100zł z wliczoną przesyłką

 

 

*W przypadku kupna w zestawie z refraktorkiem 66/400, który sprzedaję tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=30231

obniżam cenę o 10 złotych. Czyli 210zł za zestaw.

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.