Skocz do zawartości

Kenko SkyMemo- gdzie można kupić?


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sciencece...ech/dealers.htm

 

google, google, google...

 

No dzięki. Szczególnie za przypomnienie o Google... icon_salut.gif No i za pięknego linka. Ale niestety tak jak sie spodziewałem, w żadnym europejskim sklepiku z tej listy nie ma Kenko, a Ameryka za daleko. Stąd też ośmieliłem się zadać pytanie na Forum - bo ktoś może ma jakiś KONKRETNY namiar. Gdzie jest Kenkounsure.gif???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na oficjalnej stronie Przedstawiciela/Producenta Skymemo w USA znajdz numer do nich i skontaktuj sie z Mią Ishikawą.

http://www.sciencecenter.net/hutech/

Nie mam przy sobie namiarów do niej bo nie ma mnie teraz w Polsce.

Powiedz, że wiesz ze jest mozliwy zakup i wysyłka bezposrednio z Japonii do Polski.

Upewnij sie jak rozliczycie koszty przesyłki. Ja mam akurat nie miłe wspomnienia co do tej sprawy. Upewnij się, ze zdążą z wysyłką przed Twoim wyjazdem. Pamietaj, ze spedzi kilka dni na cle. No i daj znać jak sprawa poszła!:)

Pozdrawiam

Tiamat

PS Pochwal sie, gdzie bedziesz uzywał SkyMemo i co na nim wieszasz?

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Witam serdecznie. Dzięki za namiary dziś będę się próbował skontaktować z P. Ishikawą. Co prawda straciłem nieco wiarę, że zdążę przed swoim wyjazdem 23-go. Raczej małe szanse. Koresponduję od kilku dni z firmą Astrovid se Stanów. www.astrovid.com Może dziś będę miał gwarancję, że przyślą sprzęcik tak, abym mógł zdążyć oclić. Zobaczymy. Co do planów wobec Kenko to oczywiście to ty zainspirowałeś mnie tym montem notworthy.gif . No i miejscem gdzie można focić bez umiaru. Jak wyglądam przez okno u nas to mi się niedobrze robi . Ja podobnie jak ty też wyjeżdżam do Egiptu tyle że do Marsa Alam. To fantastyczne miejsce (jeszcze dzikie) około 320 km na południe od Hurgady. Wyjazd jet 3 tygodniowy - taki nietypowy. W marsa Alam będziemy 14 dni a 7 dni praktycznie cały czas na pustyni - łącznie ze spaniem w namiotach. Mam tam w Egipcie takie swoje prywatne możliwości poprzez zaprzyjaźnionych archeologów polskich. Kilka lat temu spędziłem tam miesiąc podróżując wynajętym Jeepem w zasadzie bez żadnego nadzoru, konwoju etc... Było naprawdę fantastycznie. No i to niebo na pustyni... nie ma nic sobie równego. Gwiazdki na wciągnięcie ręki.

Jeśli chodzi o sprzęt do focenia to mam dwa aparaty. Jeden to Sony Aplha 900 z 21MPx. Do tego aparaciku, (którym jestem nieco rozczarowany po dopięciu go do ciężkiego teleskopu), ale zachwycony jeśli chodzi o jakość zdjęć krótszymi obiektywami fotograficznymi. Mam ich cały zestaw i chciałbym je przetestować w astrofoto. W zasadzie chcę dopiąć do Kenko tylko ten aparacik głównie z następującymi obiektywami: 500mm/F:5, 300mm/F:4,5; 200mm/F:4,5; No i wreszcie ciekawostka. Chcę zrobić zdjęcia obiektywem super szerokim i super jasnym i ostrym, o ogniskowej 16mm/F:2,6 FISH-EYE. Ot taki eksperyment - fota całego nieba na płaskim kawałku pustyni. Obiektyw ma 180 stopni. Trzeba będzie się gdzieś za kamieniem schować dry.gif . No i dopnę jeszcze - jak się wszystko uda - zwykłego Canona 350D. Mam do niego dwa przyzwoite szkła.

 

No cóż. To tyle. Wrzucę info jak się udało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie udało mi się. Piękne plany wzięły w łeb. Będę musiał zająć się nurkowaniem.... Ani ze Stanów ani z Japonii nie da rady otrzymać sprzętu w dogodnym czasie. Trudno. Ale zły trochę jestem, że wcześniej tej zabawy nie zacząłem... Echhh.... Kurcze trudno! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.