Skocz do zawartości

Zdjęcie dnia naszego kolegi


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, ciekawe, czy gdyby takie DO, AK, czy inne... zrobiło galerię to czy tak radośnie byśmy tam (typowy sklep ze sprzętem astro) swoje zdjęcia wrzucali - przyczyniając się świadomie do darmowej reklamy (jak widać) ;) Ciekawi mnie, co byście powiedzieli widząc np. moje zdjęcie na stronie głównej jednego ze sklepów. Oczami wyobraźni już widzę te rzewne łzy. ROTFL. No ale... amerykańskie, to nie polskie g... Z drugiej strony logika i patriotyzm nakazuje promować "swoje"...

 

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, ale jakoś nie sposób nie zauważyć u niektórych rozdwojenia jaźni. Wystarczy zerknąć, kto tam "bryluje", a co pisze na forach :P

 

PS. Jazzik, nie zrozum pokrętnie, to nie do Ciebie. Akurat dałeś mi dobry pretekst, żeby napisać, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Wiem o czym mówisz i znasz moje zdanie bo wiele godzin przegadaliśmy na temat ludzkiej natury i tego co się u nas dzieje.

Jak na zagranicznych portalach widzę nasze prace to dla mnie jest to OK.

 

JaLe - nikt się nie podnieca a sklep podrzędny nie podrzędny ale Twojego zdjęcia tam nie widzę...;-)))

 

Pozdrawiam

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

JaLe - nikt się nie podnieca a sklep podrzędny nie podrzędny ale Twojego zdjęcia tam nie widzę...;-)))

 

 

Cięta riposta ;) Ale moja dusza tez się cieszy kiedy widzę zdjęcie jakiegoś polaka na zagranicznych stronach dla mnie to po prostu jest cool :szczerbaty:

Edytowane przez Mamian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięta riposta ;) Ale moja dusza tez się cieszy kiedy widzę zdjęcie jakiegoś polaka na zagranicznych stronach dla mnie to po prostu jest cool :szczerbaty:

Sukces to sukces... mierzymy go miarą zasięgu, prestiżu, etc. Kraj nie ma tu żadnego znaczenia. Czyż nie?

 

Apel do właścicieli polskich sklepów - "róbta" panowie galerie na swoich stronach głównych. Zapewne autorzy zdjęć ze sklepów amerykańskich z radością umieszczą swoje prace w Polsce. Bo jakże by to wtedy wyglądało? W Ameryce nie komercja, w PL komercja?

 

PS. Za ten genialny pomysł dla PL sklepów nie policzę wiele. Wystarczy 5% od wzrostu sprzedaży w ciągu roku ;)

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Wiem o czym mówisz i znasz moje zdanie bo wiele godzin przegadaliśmy na temat ludzkiej natury i tego co się u nas dzieje.

Jak na zagranicznych portalach widzę nasze prace to dla mnie jest to OK.

 

JaLe - nikt się nie podnieca a sklep podrzędny nie podrzędny ale Twojego zdjęcia tam nie widzę...;-)))

 

Pozdrawiam

Jazz

 

Na polskich portalach umieszczają zdjęcia Ukraińcy, Czesi, Słowacy i Chińczycy. Czemu akurat mamy wykazywać się aż taką czołobitnościa w stosunku do stron anglojęzycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces to sukces... mierzymy go miarą zasięgu, prestiżu, etc. Kraj nie ma tu żadnego znaczenia. Czyż nie?

 

Oczywiście że się z tobą zgodzę w tej kwesti Adamie. Ale moim skromnym zdaniem fajnie jest że ktoś na tej planecie pomyśli sobie że istnieje taki kraj jak Polska w której robią dobre zdjęcia nieba ;) oczywiście to jest tylko moje zdanie bo każdy ma je inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się z tobą zgodzę w tej kwesti Adamie. Ale moim skromnym zdaniem fajnie jest że ktoś na tej planecie pomyśli sobie że istnieje taki kraj jak Polska w której robią dobre zdjęcia nieba ;) oczywiście to jest tylko moje zdanie bo każdy ma je inne ;)

Oczywiście, ale jak sam zauważysz, żeby mógł być spełniony warunek logiczny tego założenia, to potrzebny jest ten "ktoś" - widz. Dlatego istotny jest zasięg. Z całym szacunkiem dla Anacortes, ale wg mnie, ruch tam jest mniejszy lub zbliżony do polskich sklepów (które są tylko w PL języku). Widać to choćby po ilości "komentarzy" pod zdjęciami.

 

Z ciekawości sprawdzę, jak to wygląda w temacie zasięgu.

 

Update: sprawdziłem, ale nie będę wrzucał wyników, bo byłaby masakra i znowu usłyszałbym nieśmiertelny tekst o tym, że AF promuje firmę X. Różnica między PL a Anacortes jest żadna, ale za to między polskimi sklepami jest bardzo duża (wg Alexa). Tyle w temacie.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ja nawet nie byłem na stronie tego sklepu, zauważyłem linka na Astromarcie.

 

Adam, podaj te wyniki, jestem ciekaw jak to wygląda a jak ktoś będzie miał jakieś "ale" to zawsze może napisać do mnie na priv ;-))) chętnie odpisze.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadniesz, to zobaczysz. Nie chce się mieszać w rankingi sklepów bo to śliski temat, poza tym - nie przypominam sobie, aby ktoś z nich płacił mi za PR :P. Zrobię za to ranking serwisów astro w PL. To będzie kosa na złudzenia :) Fora, serwisy informacyjne: kto jest największy, kto zanotował największy skok w 2009?

 

Update: ranking zwizualizowany, dołożyłem swoje "cięte" komentarz ;)

http://www.jesion.pl/blog/2010/01/13/najwieksze-polskie-serwisy-astronomiczne-ranking-2009/

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.