Skocz do zawartości

Ciekawe zjawisko


Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego komet? Równie dobrze mogłyby być to dowolne kawałki czegokolwiek - dwa kamyki, jakich, jak wiadomo, nie brakuje. Niech to będą asteroidy... Co za różnica. Sensacyjność tego zdjęcia nie polega na widniejącym krzyżu, tudzież Gwieździe Dawida, ale na pionierstwie, tzn. jest to pierwsze takie zdjęcie. I tylko tyle - aż tyle.

 

Poza tym, nie widzę tu żadnego dowodu na zderzenie pod kątem 90 stopni. A jeżeli nawet, to co z tego? Wg mnie, kształt został wytworzony nie przed zderzeniem, a po nim. Trudno przewidzieć, jak zachowają się dwa takie kamyki pędzące ze sporą prędkością, kiedy nagle się spotkają. To co widać teraz, to pył rozwiany przez wiatr słoneczny - jak sądzę.

 

Co bardziej mnie przeraża to fakt, że zdjęcie pojawiło się już jakiś czas i... była cisza. Wystarczy, że któreś z tabloidowych mediów podłapie temat, szepnie coś o końcu świata, Bogu, Dawidzie... i już... mamy mega popularny news, do tego dyskutowany wszędzie.

 

Wkurza mnie to nieziemsko, tym bardziej, że mam świadomość czynników to powodujących. Ble.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie widzisz 90 stopni?

To właśnie jest dziwne w tej fotce i stąd implikacje o boskiej interwencji :)

Sam nie rozumiem w jaki sposób struktury miayby się ułożyć w niemal idealny cross po zderzeniu.

Zobaczymy co powiedzą specjaliści z NASA. Większość opinii skłania się do tego że zderzyły się dwie komety, zjawisko samo w sobie. Natomiast nas powinno interesowac cos innego: niamal na pewno to trywialne zderzenie ale to zjawisko do tej pory nie rejestrowane wizualnie przez żaden teleskop.

Chyba nie sądzisz ze zamieściłem ten wątek w powiązaniu z badaniami Nostradamusa :szczerbaty:

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę rozprysk materii, której jednak do krzyża dużo brakuje. Tak samo wiele jej brakuje do 90 stopni. Wyobraź sobie punkt zderzenia zanim pył został rozwiany. To nie jest moment zderzenia, tylko dużo "po fakcie".

 

Ale co ja tam wiem... Ślepy może jestem ;)

 

PS. Nie, nie podejrzewałem, że będziesz mnie chciał przekonać do znaku od "Boga". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę rozprysk materii, której jednak do krzyża dużo brakuje. Tak samo wiele jej brakuje do 90 stopni. Wyobraź sobie punkt zderzenia zanim pył został rozwiany. To nie jest moment zderzenia, tylko dużo "po fakcie".

 

Ale co ja tam wiem... Ślepy może jestem ;)

 

PS. Nie, nie podejrzewałem, że będziesz mnie chciał przekonać do znaku od "Boga". :P

 

Widzę że wiesz więcej niż specjaliści z NASA a to juz zawsze coś ;)

 

Rozprysk materii no tak ale tu chyba chodzi o przyczynę i materiał,

do tej pory takiego zdjęcia nie było i uważam że jest to ciekawe zjawisko.

Oczywiście nie podniecam się jego "ezoteryczną aurą". Chociaż w odczuciu wizualnym

na dużej fotografii obiekt wygląda naprawdę widowiskowo!

Aurę i sprawę należy potraktować rozrywkowo, szanowni forumowicze znadujemy się w dziale "Nie z tej Ziemii". Dział wymaga luzu, poczucia humoru i dystansu.

Oczywiście NIKT NIKOMU NIE ZABRONI: zawsze można klepnąć 3 zdrowaśki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wiem, sugeruję się tylko tym, co przeczytałem - właśnie od NASA. Poczytaj oryginalne źródła. Inna sprawa, że spekulować każdemu wolno :P - także tym od zdrowasiek, więc nie odbieraj mi tego prawa szczerbaty.gif

 

Napisałem to w jednym z pierwszych postów: "Sensacyjność tego zdjęcia nie polega na widniejącym krzyżu, tudzież Gwieździe Dawida, ale na pionierstwie, tzn. jest to pierwsze takie zdjęcie. I tylko tyle - aż tyle.". Nie musisz więc 2 razy mnie do tego przekonywać ;) Inaczej mówiąc, mamy raczej identyczny pogląd na tę sytuację.

Ale nie przekonasz mnie do zderzenia pod wyimaginowanym kątem 90 stopni, bo to jest dopiero mega spekulacja. Tego po prostu nijak nie da się powiedzieć ze zdjęcia. Więc jak widać - obaj "wiemy lepiej od nasa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację że krzyż jest wynikiem jakiegoś skrótu perspektywicznego,

nie można tego wykluczyć. To samo dotyczy długości ramion, nie widzimy

tego we wszystkich wymiarach, a głębia na zdjęciach astro już tak wielokrotnie

zmieniała modele przestrzene objektów (np. mgławica planetarna w Lutni -

do dziś trwają spory czy to "obwarzanek" czy "kula"). Zdaje się że obiekt będzie obserwowany jakiś czas, zobaczymy jak to się rozwinie.

Ale zdjęcie fajne.

Co do zdrowasiek - oczywiście jak pisałem: każdy ma wolny wybór.

 

Ps. Tak się zastanawiam: może od razu olać płacenia podatków ???

 

Przy okazji dzięki za poprawkę linka do Onet dopiero

teraz zauważyłem, mam dwie lewe ręce do takich spraw :(

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co bardziej mnie przeraża to fakt, że zdjęcie pojawiło się już jakiś czas i... była cisza. Wystarczy, że któreś z tabloidowych mediów podłapie temat, szepnie coś o końcu świata, Bogu, Dawidzie... i już... mamy mega popularny news, do tego dyskutowany wszędzie.

 

Wkurza mnie to nieziemsko, tym bardziej, że mam świadomość czynników to powodujących. Ble.

 

Takie Nasze społeczeństwo.

Tabloid rzucił wiadomość, przerażeni użytkownicy szukają informacji, co to jest. A w myślach pierwsze wrażenie: "O ZGROZO, KONIEC ŚWIATA".

Ale czy to pierwszy koniec świata który przeżyliśmy? W ogóle to ile ich już było :szczerbaty: ?

 

btw. racja, że news pojawił się jakiś czas temu i nie wzbudzał takiego zainteresowania jak teraz, siła mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ZGROZO, KONIEC ŚWIATA".

 

.. to b.cykliczny "koniec swiata" co ok. 12 000 lat nasza gwiazda

ma mega erupcje,przebiegunowanie i ew.odwrotna rotacja planety

niejest najgrozniejsza-zauwazcie ze obecnie na naszej planecie

zyja zyjatka starsze od dinosaurow

niepokoi mnie jednak magnetyzm ziemi,jezeli oslabnie to na jak dlugo ?

czy utrzymamy wystarczajaca olisc atmosfery by sie niepodusic ?

czy tylko glegoko pod ziemia gdzie jest wiecej tlenu?

interesujace jest dlaczego EU i Norwegia robi "Arke Noego" z nasionami

w wyrobionych kopalniech na Svalbard´zie ?

 

sprawa druga; jest roznica miedzy tzw.krzyzem atlantow (rozdzielona dolna czesc)

a Ankh Egipcjan , interesuje mnie ta sprawa,gdzie szukac info w tej sprawie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ZGROZO, KONIEC ŚWIATA".

 

.. to b.cykliczny "koniec swiata" co ok. 12 000 lat nasza gwiazda

ma mega erupcje,przebiegunowanie i ew.odwrotna rotacja planety

niejest najgrozniejsza-zauwazcie ze obecnie na naszej planecie

zyja zyjatka starsze od dinosaurow

niepokoi mnie jednak magnetyzm ziemi,jezeli oslabnie to na jak dlugo ?

czy utrzymamy wystarczajaca olisc atmosfery by sie niepodusic ?

czy tylko glegoko pod ziemia gdzie jest wiecej tlenu?

interesujace jest dlaczego EU i Norwegia robi "Arke Noego" z nasionami

w wyrobionych kopalniech na Svalbard´zie ?

 

sprawa druga; jest roznica miedzy tzw.krzyzem atlantow (rozdzielona dolna czesc)

a Ankh Egipcjan , interesuje mnie ta sprawa,gdzie szukac info w tej sprawie ?.

 

Czy jesteś pewny, że piszesz na właściwym forum? Tutaj raczej nie znajdziesz wsparcia dla paranaukowych bredni w stylu "odwrotna rotacja planety".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhobaak:

 

"Czy jesteś pewny, że piszesz na właściwym forum? Tutaj raczej nie znajdziesz wsparcia dla paranaukowych bredni w stylu "odwrotna rotacja planety".

 

Masz racje,to nieto forum,czy "paranaukowe brednie"?-czasu swego stali czlonkowie

Francuzkiej Akademi Nauk w ten sam sposob kometowali dziela J.Vern´e ;"oglupianie

mlodych umyslow,statki powietrzne ciezsze od powietrza,podroze na ksiezyc,

statki podwodne itp. kalumnie ... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Masz racje,to nieto forum,czy "paranaukowe brednie"?-czasu swego stali czlonkowie

Francuzkiej Akademi Nauk w ten sam sposob kometowali dziela J.Vern´e ;"oglupianie

mlodych umyslow,statki powietrzne ciezsze od powietrza,podroze na ksiezyc,

statki podwodne itp. kalumnie ... boink.gif

Odin,

chwali Ci się ciekawość rzeczy nieznanych i zainteresowanie wiedzą. Jednak od czegoś trzeba zacząć swoje studia. Proponuję język polski i lekturę czaspism popularnonaukowych. Omijaj natomiast wszelkie "para" - woda z mózgu murowana!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszechświat jest różnorodny, jest dużo rzeczy których człowiek jeszcze nie widział. Zobaczyli dziwny obiekt i robią halo z tego. Ale to jeszcze nic, zobaczycie za 2 lata jak media będą huczeć że czeka nas przebiegunowanie, Nibiru przyleci i zniszczy układ słoneczny i w ogóle. Spójrzcie na komentarze pod newsem i macie obraz 21 wiecznej społeczności ludzkiej. Znaki od boga, Nibiru, krzyże, gwiazdy dawida, 2012 koniec swiata i kłótnia czy jezus był bogiem czy nie i czy bóg przysłał obiekt żeby nas zgładzić. No masakra, mi się robi przykro jak to czytam. W 21 wieku łatwo jest wcisnąć kit, przykład - 2012 koniec świata. Żadnych dowodów, same plotki i bajki, a patrzcie ile osób w to wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.