Skocz do zawartości

Inserter GaPa&JaWil - nowa seria


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że wczoraj miałem okazję przetestować dwa pierwsze egzemplarze nowych inserterów Pawła Gawrońskiego.

 

Test wypadł wspaniale. Insertery mają bardzo ładny, profesjonalny wygląd. Ich działanie jest prawidłowe.

Z nowości, to wreszcie astrozakryciowcy doczekali się współpracy insertera z komputerem. Trzy linie tekstów, które są wyświetlane na ekranie można wprowadzać bezpośrednio z komputera, co odpada trochę uciążliwe wprowadzanie ich z klawiatury insertera.

Dokładne działanie insertera opiszę za kilka dni.

 

Mój zestaw rejestracyjny wyglada następująco:

 

1. kamera MINTRON + zasilanie 12V - akumulator/zasilacz - podłączona CINCH do insertera.

2. inserter - zasilanie 12V - akumulator/zasilacz

3. DCF - odbiornik nowej generacji zasilany z insertera - podłączony CINCH - do insertera

4. sygnał z kamery i insertera wchodzi do urządzenia WIN FAST TV PRG (zapłaciłem 160zł) - zaslacz sieciowy własny

5. netbook 10" + port COM podłączany do USB (45zł) - podłączany do insertera - wymiana tekstów z inserterem

mam podłączony COM4 przy transmisji 2400 bezbłędnie realizuje zadanie.

 

Dzięki temu tunerowi WINFAST (http://redakcja.pccentre.pl/dacik/publikacje/tv/2.jpg) mam zapis całej obserwacji od razu na twardy dysk przy bezstratnej jakości. Potem można sobie robić różne kompresje, aby zmniejszyć wielkość pliku.

Tak jak kiedyś jeździłem z monitorem TV 14", magnetowidem, przetwornicą, akumulatorem i plątaniną kabli, to teraz zestaw ten zmniejszył się do jednej torebki i waży w sumie może 3-4 kg (głównie komputer).

 

Za kilka dni dostanę skończone odbiorniki DCF i dwa pierwsze egzemplarze będą do kupienia dla Was po 550 zł za komplet, na który składa się:

1. odbiorniok DCF

2. kabel połączeniowy DCF->inserter

3. inserter

4. zasilacz sieciowy 12V

5. wtyczka do zasilacza - aby każdy mógł dolutować sobie kabel do własnego akumilatora

6. płytka CD z oprogramowaniem insertera.

 

Instrukcję do insertera wkrótce napiszę i umieszczę w sieci.

 

Inserter tak jak i poprzednie ma możliwość:

- zmiany trybu wyświetlania informacji na ekranie - FULL, FULL bez tekstów, jedna linia z datą i czasem lub w ogóle bez wyświetlania

- opcjonalne wyświetlanie kwadracików z dziesiątymi i setnymi częściami sekundy

- przesuwanie napisów góra <--> dół

- rodzaj napisów, same białe litery, same czarne litery, białe litery na czarnym tle, czarne litery na białym tle

- programowa z menu insertera możliwośc ustawienia opóźnienia elektronicznego sygnałów, aby ustawić inserter idealnie zgodnie z właściwymi sygnałami czasu.

 

Czekam na informację ilu jest chętnych na te insertery.

Paweł Gawroński wziął się do roboty i następne egzemplarze będą wkrótce - są już na ukończeniu.

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę chętny... ale ... co ze wsparciem funkcji wprowadzania napisów dla starych inserterów?

 

Paweł

 

Jeśli masz tę drugą serię z gniazdkiem COM w inserterze to powinno zadziałać.

Ściągnij program: http://www.astrojawil.pl/ftp/gapa.rar i sprawdź czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Ile na dysku zajmuje jedna sekunda nagrania?"

 

Ile tylko zechcesz :) - Inserter tylko "wkleja" na klatkę sygnału analogowego tekst - co ty później z tym sygnałem zrobisz, zależy od Ciebie.

Dla przykładu u mnie 9-sekundowe nagranie z kamery mono CCTV, po konwersji bezstratnej waży ~28MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym poinformać Was, że najprawdopodoniej będę już w ten weekend dysponował trzema inserterami GaPa&JaWil.

GaPa obiecał mi na piątek zmodernizowanie na moją prośbę trzech antenek DCF, aby odbiór fal DCF był jeszcze lepszy.

Tak więc jeśli są tylko chętni na nabycie ich to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.