Skocz do zawartości

Astrograf - montaż do astrofotografii z ręcznym prowadzeniem


Damian Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż do astrofotografi (astrograf) do ręcznego prowadzenia, produkcji J.Marcinek, bardzo precyzyjny i solidny, w komplecie uchwyt do apartau i montowany po przeciwnej stronie uchwyt pod instrument prowadzący (np teleobiektyw z okularem). Poniżej przedstawiam przykładową konfigurację z Sky-Watcherem 150/750 oraz Canonem 450D. Ja używałem tego montażu do obserwacji, których komfort był niesamowity, ze względu na bardzo precyzyjne mikroruchy. Do prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest porządne ustawienie montażu, który musi być postawiony na twardym podłożu. Do ustawienia będzie pomocna dołączona lunetka biegunowa z krzyżem celowniczym oraz szczegółowa instrukcja ustawiania montażu.

 

Do montażu dorobiłem przydatny dovetail, który początkowo służył mi do zamontowania MTO 11CA, ale bez problemu także udźwignął Sky-Watchera 150/750 (z przeciwwagą po drugiej stronie)

 

Dodaję także ten dovetail oraz obejmy przystosowane do MTO 11CA, pasujące również do teleskpu o średnicy zwierciadła 114mm.

 

Cena: 390zł

 

Poniżej zdjęcia:

post-1440-126972206621_thumb.jpg

post-1440-126972207249_thumb.jpg

post-1440-126972207708_thumb.jpg

post-1440-12697220862_thumb.jpg

post-1440-126972210559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.