Skocz do zawartości

Co kupić


Niedoświadczony

Rekomendowane odpowiedzi

Więc chciałbym obserwować planety, i raczej tylko na tym mi zależy. Lubie też mikroorganizmy więc zaintrygowało mnie to http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189321-Teleskop-50F360-oraz-mikroskop-XSP-2XT-w-walizce.html Tylko czy to nie jest kompletne badziewie? A co powiecie o tym http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189305-Teleskop-76F700-Bestseller.html . Cenowo chciałbym się zmieścić w ok. 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chciałbym obserwować planety, i raczej tylko na tym mi zależy. Lubie też mikroorganizmy więc zaintrygowało mnie to http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189321-Teleskop-50F360-oraz-mikroskop-XSP-2XT-w-walizce.html Tylko czy to nie jest kompletne badziewie? A co powiecie o tym http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189305-Teleskop-76F700-Bestseller.html . Cenowo chciałbym się zmieścić w ok. 200 zł.

 

Ja Ci powiem z własnego doświadczenia, że za to to tak:

Albo lornetka, za 240zł można kupić Nikona który ma bdb opinie

Albo zbieraj dalej na teleskop.

 

Hm chociaż teraz doczytałem że chcesz obserwować planety, no to raczej opcja nr 2, zbieraj dalej ;) Ja mam aktualnie refraktor który kosztował 400zł, powiększenie mam 120x i mars, merkury, i wenus gdy widać ją całą, są bardzo małe. Kuleczki takie.... Saturn/jowisz są w miarę duże, ale podkreślam że w miarę, bo to w odniesieniu do reszty planet. Ogólnie gdybym miał kupować znowu, dozbierałbym do 600zł i kupił 90/900. Ale to już.. teraz i tak zbieram na maka, o ile uzbieram ^.

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedoświadczony

Więc postanowiłem kupić lornetkę, taką do obserwacji przyrody, a także i nieba. Którą byście mi polecili do takich celów, oprócz wcześniej wymienionych. I czy taką lornetką jest możliwe zobaczenie planety? Choć w bardzo małych rozmiarach? Ponownie proszę o pomoc i pozdrawiam xD

A i cena też w granicach ok. 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już chyba za późno na szukanie w Lidlu, bo w poście pojawił się czas przeszły dokonany: kupiłem.

Lornetka to dobry wybór, wprawdzie planetom jeszcze się w niej nie poprzyglądasz, ale... popatrz na Księżyc. Jeżeli nie masz statywu to oprzyj na czymś łokcie, rozstaw się wygodnie i po prostu sobie popatrz. A potem znajdź sobie Marsa, świeci teraz wieczorem w Raku, łatwo go przyuważysz na południowym nieboskłonie, dość wysoko. I jak go złapiesz, to tuż obok niego - uda Ci się pewnie od razu w lornetce zobaczyć to w jednym polu - będziesz miał śliczną gromadę otwartą M44. A tuż po zachodzie Słońca na Zachodzie zobaczysz piękną Wenus, na prawo od niej zaś, w lornetce, Merkurego (rzadka okazja)! No i już będziesz wiedział, czy lornetka Ci wystarczy, czy rozpoczyna się odkładanie na teleskop.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedoświadczony

Myślałem o Lidlu, ale w mojej okolicy go niestety nie ma;/ Więc poszukać nie mam jak. Ale cieszę się, że dobrze wybrałem. A będzie szansa zobaczenia Saturna przez tę lornetkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć to się i da bez lornetki, ale powiększenie 10 razy to trochę mało, nawet na pierścień. Taka lornetka jest dobra do przeglądu nieba i jaśniejszych DSów, a na planety - teleskop.

Edytowane przez tater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.