Skocz do zawartości

[S] MTO-11CA


wariag

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż MTO-11CA rocznik 1988 czyli najnowsza inkarnacja legendarnego

i pierwszego historycznie "MAK-a" - MTO-1000, 100/1000 .

 

MTO-11CA jest idealnym kandydatem na ultra-kompaktowy teleskop podróżny, jak odkręcimy dodatki typu złączka okularowa czy kątówka można go nawet wrzucić luzem do bagażu podręcznego w samolocie ;)

 

Obiektyw w pełni sprawny, przeogniskowany (zdjęta blokada) tak więc bez problemu

współpracuje z kątówką.

Został przeserwisowany pod względem użytku wizualnego jako "planetarny wymiatacz" -

ma odprężony korektor i zwierciadło, oraz poprawioną kolimację co potwierdzają zarówno niezwykle

gustowne krążki dyfrakcyjne jak i ostatnie obserwacje Ksieżyca, Marsa i Saturna w powiększeniach

z zakresu 200x-250x.

 

Oczywiście MTO dobrze się spisuje jako super-teleobiektyw przyrodniczy, nie ma problemów z wystającą do przodu lampą błyskową współczesnych "cyfranek".

Ten egzemplarz pochodzi z serii eksportowej i posiada jeszcze znak kontroli jakości ZSRR i mogę potwierdzić że zwierciadła mają znakomite i dobrze zabezpieczone powłoki , dość powiedzieć że po 20 latach nie można odczuć jakiegokolwiek spadku transmisji, co więcej - na Canonie 350D z "dandelionem" i przypiętym MTO-11CA zaczęło mi działać potwierdzanie ostrości które nie chciało za nic pracować z mniejszym bratem ZM-5CA 500/8 młodszym o 5 lat.

 

W komplecie: obiektyw, dekle, futerał i filtry.

Do rozpoczęcia zabawy z wizualem wystarczy prosta złączka okularowa a metalowa szybkozłaczka do chińskiego statywu (rozmiar 42,5x53 mm )za 20zł doskonale spełnia rolę dovetail'a (pasuje do wszelkich EQ3-2, EQ-4 itp. montaży Skywatchera, Bressera etc.)

 

Cena - 650 zł, wysyłka ubezpieczona kurierem na mój koszt.

mto1a.JPG

mto2a.JPG

mto3a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.