Skocz do zawartości

Tąpadła lub Walim


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Jak w temacie.

Planuję dziś wypad na Tąpadła lub Walim.

Czy ktoś jest chętny?

 

Ja raczej na timelapsowanie się nastawiam, bo księżyca jeszcze sporo.

Jeśli kogoś ten temat interesuje, to możemy zrobić mały timelapse plener.

 

Paco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie byliśmy sami. Odwiedziły nas sarny, lise, zające i miejscowi, którzy o dziwo zainteresowali się obserwacjami.

Niebo było super, choć jak to o tej porze roku nie było za ciemno. Timelapsowałem z użyciem mojej moto dolly a w wolnych chwilach raczyłem się wizualem. Jak to na Walimiu bywa, koło 2:00 zaczęło wiać, ale nie na goniło za dużo chmur.

 

Zobacz film na

 

IMG_4578.jpg IMG_4575.jpg IMG_4516.jpg

IMG_4127.jpg IMG_4125.jpg IMG_4121.jpg

IMG_4118.jpg

 

Więcej info na www.kizny.com/astro/walim-nightscapes

Edytowane przez Patryk Kizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam nierozpoznaną co do jakości - lornetkę, 10x50 to chętnie skoczę na powiedzmy niedługą (około półtorej godziny) obserwacje z kimś kto ma dobry egzemplarz i zarazem model uznany za dobry na tym forum i da popatrzeć. Podjadę i zawiozę gdzieś powiedzmy do 20 km od Wrocławia. Rzecz jasna forumowicz może wziąć ze sobą też teleskop. Aha - jakby co - to ja mam i oferuję miejscówkę "jako - taką" w rejonie za Mirkowem w lewo (wylot na Oleśnicę).

 

Piszę "półtorej godziny" bo do 20 km od Wrocławia cudów się nie spodziewam a czasem mam ogrom czasu a czasem mniej ("nienormowany czas pracy" zdarza się i po 2-giej w nocy :D)

 

Albo możemy poobserwować tylko testowo - gdzieś koło niego we Wrocławiu - na jego ulubionej sąsiednej górce - czy czymś takim w miarę ciemnym ...

 

Nie lubię nacinać się na głupie dowcipy dlatego proszę o podanie telefonu mi na PW lub Emailem ale od forumowicza co w dniu tego postu ma już przynajmniej 24 (moja ulubiona liczba - super podzielna) posty, no i zarejestrował się przed czerwcem.

 

ponieważ ostatnio (AP updates) były jakieś zamiesznia z PW to najlepiej emailem, a PW na dokładkę.

 

JAK SIĘ Z KIMS UMÓWIĘ TO TU NAPISZĘ - "EDIT:" - W TYM POŚCIE, że już się z kimś wybieram { auto mam 4(5?) osobowe klasy B }

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Poczty i PW sprawdzam nie co chwila, więc reakcja może trochę potrwać - sorry jakby co

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym pojechał ale jutro (o zgrozo) idę do roboty

jeśli chcesz się wybrać w okolice Długołęki to odradzam. Jest tam bardzo jasno. Na południe też

jeśli już te okolice to spróbuj bardziej na północ ... najlepiej za Łoziną. Węgrów lub Rzędziszowice są osłonięte przez pagórki dzięki czemu jest tam dość ciemno. Tylko dojazd dziurawą drogą. Kilka lat temu przetestowałem tamte okolice i było nadspodziewanie ciemno

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.