Skocz do zawartości

Sprzedam Syntę 6"


Astro-nom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyszedł czas, kiedy z żalem muszę rozstać się z moją Synciochą :P i zamienić ją na większą.

Synta 6". Przeżyłem z nią wiele wspaniałych nocy. Zobaczyłem przez te dwa lata, przez które ą posiadam 101 obiektów katalogu Messiera i wiele wiele NGC. Była przez te dwa lata moją wielką przyjaciółką i nadal jest. Nadaje się idealnie dla początkujących astroamatorów i nie jest wcale bardzo ciężka. Do przewozu wystarczy nawet nieduży samochód. Dobrze więc przejdźmy do oficjalnych danych.

 

-układ optyczny: Newton (reflektor)

-średnica zwierciadła: 153 mm

-długość ogniskowej: 1200 mm

-światłosiła: f/7,84

-montaż: Dobsona, azymutalny

-wyciąg: 2" z redukcją na 1,25"

-waga tuby optycznej: 6 kg

-waga montażu: 8 kg

 

-szukacz: 6x30

-okulary:

 

* Super Plössl 25 mm, powiększenie: 48 razy, pole widzenia: 63’

* Super Plössl 10 mm, powiększenie: 120 razy, pole widzenia: 25’

 

Montaż dobsona jest DZIECINNIE prosty w obsłudze wystarczy godzinke intensywnie poćwiczyć i już można śmigać za samolotami :P

 

Stan teleskopu oceniam na b.dobry. Są jedynie dwa nic nie znaczące w obserwacjach wgniecenia na tubie. Jedno o średnicy ok. 5mm i głębokości 1mm, drugie o bardziej owalnym kształcie dł. 1cm, szer. 5mm gł. 2mm. Tak jak powtarzam są to jedynie wady minimalnie psujące wygląd teleskopu.

 

Przepraszam serdecznie za brak zdjęć, ale obiecuję, że jutro, albo pojutrze się pojawią.

 

Pasowałby mi odbiór osobisty w OPOCZNIE, jednak naturalnie jest opcja wysyłki w oryginalnych kartonach DO

 

Cena 650zł raczej nie zejde.

 

 

Zainteresowanych proszę o kontakt PW, na numer telefonu 693232141, lub na gg 16226956

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.