Skocz do zawartości

Synta SKDOB 8'' Pyrex + dodatki


jarzbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety okoliczności zmuszają mnie do przerwania zabawy w „astronomię” (przynajmniej do czasu znalezienia stałej pracy) i sprzedaży teleskopu, który dostarczył mi wiele niesamowitych widoków i doświadczeń.

 

Zestaw który sprzedaje składa się ze znanej Synty SKDOB 8'' Pyrex – zakupionej w „Delcie” w 2008 r.

Akcesoria standardowe:

Okular Super Plossl 10mm i 25mm, adapter 2'', zestaw kluczy.

 

Dodatkowo:

- Okular Vixen NLV 6mm – regulowana muszla oczna. Wykorzystywany głownie do planet.

- Regulowany filtr polaryzacyjny 0-40% Antares 1.25''. Niezbędny do Księżyca, Wenus, pomaga przy Jowiszu.

- Kolimator laserowy Baader „Laser Colli”.

- Uchwyt do aparatów kompaktowych Baader 6030 - jakby ktoś miał ochotę na namiastkę „astrofoto”.

 

Teleskop ma dorobione zabezpieczenie z pianki, by ograniczyć obijanie się Tuby o montaż oraz rzepy do zabezpieczenia filtra z folii ND.

Brak gumek na pokrętłach przy wyciągu (sparciały i odpadły) oraz jednej śrubki do dokręcania okularów (śruba zginęła w „boju”, ale jej brak mi nie przeszkadzał - myślę, że w razie potrzeby do dostania w serwisie Delty czy Astrokraka).

 

Cena: 1350 zł.

Preferowany odbiór osobisty (Skawina 15 km od Krakowa).

 

Na mojej stronie można zobaczyć zdjęcia i kilka szkiców popełnionych przez czas użytkowania zestawu, a także kilka opisów popełnionych z obserwacji.

Pytania proszę na PW lub GG: 2561733.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.