Skocz do zawartości

nowa lornetka BPC 25x70


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Panowie , świeżo nabyłem nową BPC 25x70 Berkut za 650zł w hurtowni "Pryzmat". Lorneteczka ma lekką aberację chromatyczną w dzień pod światło a tak poza tym bez zastrzeżeń :D , bardzo solidny extra sprzecik , ostrość super , Porównujac bezpośrednio do Yukona 20-50x50 należy stwierdzić ,że przez Yukona tak naprawdę nic nie widać :angry: (zwłaszca w nocy :blink: ) nie mówiąc o komforcie obsługi ( odległość oczna , pole widzenia przy tym samym powiększeniu czy ustawianie ostrosci - w BPC idealne a to "C" daje możliwosć zastosowania dziennego czego w BP 26x70 sobie jakoś nie wyobrażam np. przy obserwacji ptaków :Boink: lub innych ruchomych obiektów). Jeśli chodzi o zażółcenie obrazu to chyba to poprawiono bo porównujac do Yukona obraz ma prawie taki sam kolor a tu o zażółceniu nie ma mowy . Miałem okazję porównywać na wakacjach obraz z BPC 7x50 ok.10 letniej z nową BPC2 7x50 Berkut i stwierdzam ,że stara miała bardzo mocne zażółcenie obrazu ale w nowej jet bez porównania lepiej a i obraz sprawiał wrażenie jaśniejszego ale to była obserwacja "polowa". Wracając do BPC 25x70 jej powiększenie 25x odpowiada ok. 38x na Yukonie 20-50x50 ale to tylko tak na marginesie ( ciekawe czy dane starszego brata Yukona 6-100x100 są równie precyzyjne ). Sprzecik polecam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj AZ. Czy mógłbyś mi dać jakieś namiary na tą hurtownię, jakiś numer telefonu bądź też adres internetowy? Byłbym Ci wdzięczny gdyż noszę się z zamiarem zakupu pierwszej lornetki i narazie zbieram jeszcze informacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło dwie doby odkąd wysłałem kilka pytań do hurtowni Pryzmat i nic...

Zero odpowiedzi, zero zainteresowania. Mam nadzieję że wynika to z nawału pracy tamtejszych pracowników, ale umieszczanie oświadczenia, które przeczyałem po wysłaniu pytania, że odpowiedź nastąpi po 24 gidzinach jest chyba nie na miejscu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karan , ta firma jest słabo internetowa a włascicielka jest chyba z kompem na bakier . Trzeba zadzwonić na komórkę , która widnieje gdzieś na stronie i złożyć zamówienie tradycyjnie , można tez popytac o inny sprzet bo oni tej strony chyba nie aktualizuja , np. nie ma tam BPC 25x70 a mają ja od czasu do czasu (i Bóg wie co jeszcze)

pozdrowienia AZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację Az. Na dzień dzisiejszy BPC 25x70 BERKUT jest dostępna. Jestem w trakcie pertraktacji z kierowniczką jeśli chodzi o cenę. To mi sie właśnie podoba - można zejść dość sporo w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro użytkownik Pawlo220477 sprzedaje produkty z firmy Pryzmat (info uzyskane telefonicznie - właścicielka firmy to jego teściowa ;D Na razie tylko BPC 20x60 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50423753 Rozmawiałem z poprzednimi użytkownikami i zdarzały się takie problemy jak zabrudzenia obiektywów, popękane zaślepki na obiektywy, skrzypiąca regulacja ostrości czy brak jakichś elementów zestawu. Wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8006 Na szczęście lornetki te zostały wymienione na sprawne. Moim zdaniem najbezpieczniej jest kupować poprzez allegro i wcześniej ustalić dokładne sprawdzenie produktu i ewentualny sposób zwrotu. Dobrze byłoby gdyby te BPC 25x70 także pojawiły się na allegro.

 

Pozdrawiam

Rad Radish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za Twoją radą Radradish i zakupiłem kronosika 20x60 na allegro. Jak do mnie dotrze to zobaczymy co z tego wszystkiego wyszło. Na dzień disiejszy poinformowano mnie że może zostanie wysłana właśnie dziś. Jak byś miał jakieś inne pytania oprócz tego które wysłałeś na adres mojego kuzyna, który użyczył mi chwilowo swojego konta allegro to pisz pod karan79@vp.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.