Skocz do zawartości

Przetwarzanie astrofoto


Rekomendowane odpowiedzi

A ja daję pierścieniastego ;) Po lewej stara fota, po prawej moja nowa wizja a na dole stack.

PS. Bardzo ładnie i gładko wygląda tamten Saturn "za kolorowy" doobrobiony przez Janusza P., chociaż jak na mój gust trochę za małe nasycenie. Janusz, pochwal się!!

saturniasty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie do pobrania jest już kompletny zestaw 3 obiektów DS (NGC 40, oraz M51 i M82). Zapraszam do zabawy.

 

:D:D:D

 

P.S. Własne osiągniecia można, a nawet należy publikować w tym wątku. Pliki są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce dramatyczny apel o nadsyłanie wyników

 

 

Drodzy Koledzy, pobieracze plików DS z mojego serwera, proszę o nadsyłanie rezultatów własnych prac, które jak mniemam przyczynią się do zwiększenia zainteresowania astrofotografią w ogólności, zaś jej wydaniem z użyciem Vesty szczególnie.

 

Liczba pobrań plików DS osiągnęła już poziom ok. 30 dla każdego, a wyników mamy dotąd bardzo niewiele. Zaznaczenie własnej obecności jest o tyle istotne, że w kolejnym etapie będzie testowane oprogramowanie przetwarzające fotki DS.

 

Zgodnie z zasadami obowiązującymi przy realizacji tego typu działań (test pre-beta) będą mogi pobrać je tylko Ci, którym jest ono rzeczywiści potrzebne, a nie wszyscy zainteresowani.

 

Pozdrawiam :D:D:D ,

Alkor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już diabli wzięli tu demokrację i pliki były tylko dla wybranych ???

He he i kto tu komu zarzuca rasizm kolego :wink:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Chyba czytasz co drugie słowo kolego - pliki z rejestracjami są dla wszystkich, natomiast program do ich obróbki dla tych, którzy uczestniczą w jego testach wstępnych. Ogólnie dostępny będzie w chwili uwzględnienia uwag z jego weryfikacji w praktyce.

 

Co do zdania ze słowem "rasizm" się nie wypowiadam, bo ... sam rozumiesz dlaczego.

 

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tylko co czwarte lub wręcz pojedyńcze słowa klucze bo objąć te fora dokładnie je wertując słowo po słowie już nie sposób Alcorze :shock:

 

 

Hmmm ..... myślę, że jest to temat do przemyślenia nie tylko dla mnie, ale i wszystkich, bo tak szczerze mówiąc - ręce opadają.

 

Pozdrawiam, ale tym razem wyjątkowoo bez entuzjazmu,

 

:? :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie dziw się kolego, fora są zawalone gadaniną i tym i o niczym, tekstami czatowymi i całą masą zbędnego merytorycznie balastu, cała sztuka polega właśnie na tym aby z tego rumoszu skalnego jak geolog wybrać cenne geody zawierające to co nas interesuje, jak z całego zresztą Światowego Internetu 8) :lol::lol::lol:

Skuteczne wyszukiwanie informacji w tym gaszczu w obecnych czasach staje się Sztuką przez duże "S"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się kolego, fora są zawalone gadaniną i tym i o niczym, tekstami czatowymi i całą masą zbędnego merytorycznie balastu, cała sztuka polega właśnie na tym aby z tego rumoszu skalnego jak geolog wybrać cenne geody zawierające to co nas interesuje, jak z całego zresztą Światowego Internetu 8)  :lol:  :lol:  :lol:  

Skuteczne wyszukiwanie informacji w tym gaszczu w obecnych czasach staje się Sztuką przez duże "S"

 

Podziwiam Twoją niezmiennie wysoką samoocenę Januszu oraz szeroki, wręcz renesansowy zakres zainteresowań. Ach ten rumosz, geoidy i sztuka przez duże "S" - to wprost rzuca na kolana :wink: .

 

Aby dostosować się (choć nie wiem czy to będzie możliwe) do Twojego poziomu percepcji, będę teraz w kierowanych do Ciebie postach pisał tylko co drugie, a czasem nawet co trzecie i co czwarte słowo. Przynajmniej w ten sposób pomogę Ci w żmudnej wędrówce przez gąszcz forumowych wiadomości :D.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Alcorze :!: zapukałem w tą geodę(post) swoją myszką geologiczną i jakoś głucho brzmi, bez merytoryki i wbrew twojej pierwszej zasadzie, więc już odkliknąłem i pędzę dalej przeglądać rumosz za "szlachetnymi" kamykami, patrz także moje zainteresownia Geologia, to sporo Ci wyjaśni 8) :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, gdzies ty sie uchowal z takimi fotkami!!!

 

Polecam kazdemy dokladne przejrzenie galerii Marka. Jest co ogladac!http://markbrom.eu.org/astronomia.html

 

W galerii "Planety --> Uran" jest błąd. Drugie zdjecie jest zatytuowane "Uran" gdy tymczasem na zdjeciu obiekt oznaczony jest jako Neptun :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.