Skocz do zawartości

Przetwarzanie astrofoto


Rekomendowane odpowiedzi

Co do jajowatości to raczej tego się nie da zrobić a co do czerwieni to wystarczy trochę popracować z programem graficznym typu Adobe Photoshop dokładnie to poprawić kolorystykę a co do Saturna to jest ładnie wyostrzony tylko tej czerwieni coś za dużo spróbuj to poprawić a zobaczysz bedzie spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nieco podróżowałem, a i lokalne zajęcia zajmują mi prawie cały czas więc tym razem odpowiedź będzie zbiorcza:

 

Szymek Ozimek:

 

Zupełnie przyzwoite efekty, zwłaszcza Saturn wyszedł na medal tj. ostro i bez erozji krawędzi. Za to Jowisz nieco przepalony, ale jak by co do łatwo da się to poprawić. :D

 

Kimo:

 

Jowisz spoko - da się go trochę podkontrastować i wtedy po prawej stronie widać nawet księżyc. Saturn też niczego sobie, a Mars był "zdejmowany" nisko nad horyzontem stąd skrajne barwy (czerwień i błękit) "rozjechały" się w atmosferze. Da się to wyrównać w Registaxie - w ekranie Wavelet jest specjalna opcja zgrywania kolorków tak, by do siebie pasowały :D.

 

M57 to osobna historia - wyrównanie zrobiło ci się do hot pikseli, a trzeba go dokonać wybierając jedną z widocznych na klatkach gwiazd - wtedy wszystko będzie OK.

 

W sumie moje uznanie Panowie i oby tak dalej.

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Janusz_P.

Podnosimu oczy ku górze i patrzymy na te sliczne obrazki ale ich wartosć dydaktyczna wzrosła by niepomiernie po podaniu parametrów sprzętu i ekspozycji oraz np z ilu klatek stakowane itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dorzucę trochę materiału:

NGC7000

M42

 

Sorry za tę republikę.pl. Nie miałem za bardzo gdzie umieścić materiału. Może czasami wyskakiwać komunikat o przekroczeniu godzinnego limitu transferu.

 

Fota z NGC7000 była publikowana (tutaj wszedłem na wyżyny swoich możliwości w obróbce :ha: ), a z M42 chyba nie...

Są w zipach darki (przy North America nie trzeba właściwie używać). Najwięcej roboty jest przy M42, bo jest robiona z różnymi czasami, a do tego montaż nie był najlepiej ustawiony (mocna rotacja pola i zjeżdżanie obiektu w dół. Fota była prowadzona jeszcze starymi metodami guide'owania, więc widać poruszenia).

 

I trochę mojej obróbki (jowisz z pierwszego materiału Marka, NGC7000, M42):

 

PS Szymku, zdaje się, że trochę za mocno obciąłeś dolną granicę histogramu...

oa_jove.jpg

oa_ngc7000.jpg

oa_m42.jpg

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.