Skocz do zawartości

[S] Wstępnie wyszlifowany blank + proszki


mattman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odstąpię 240 milimetrowy, wstępnie wyszlifowany blank szklany. Ogniskowa ~1000mm f/4,16. Strzałka zrobiona proszkiem #80. Częściowo wygładzone #120. Tył blanku wypukły wygładzony proszkiem #800. Sprzedaję, bo nie mam czasu dalej szlifować, a nawet gdybym go skończył, to nie zrobiłbym teleskopu, bo przesiadka z 20 na 24 centymetry nie ma większego sensu. Poza tym potrzebuję kaski na montaż paralaktyczny do swojego teleskopu. Do zestawu dołączam komplet proszków + kalafonia. Do pełni szczęscia brakuje tylko smoły, do kupienia na allegro. Dołączam też tile toola zrobionego na płycie wiórowej zaimpregnowanej żywicą epoksydową. Za całość chcę 400 zł z wliczoną przesyłką.

Kontakt na priv lub maila(w stopce).

 

pozdrawiam

Mateusz

 

PS Zdjęcia zamieszczę później, albo jutro, bo teraz idę na obserwacje.

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia.

 

IMG_0339.JPG IMG_0340.JPG

 

Blank posiada niewielki odprys na krawędzi. Powstał jak jeszcze używałem go jako matrycy. Jest też niewielki bąbel powietrza. Wydaje mi się, że będzie on w cieniu lusterka wtórnego, przy tak swiatłosilnym lustrze.

 

IMG_0342.JPG

 

IMG_0345.JPG

 

IMG_0346.JPG

Zestaw proszków zawiera frakcje 80, 120, 240, 320, 600 i 1200. Oprócz tego daję 200g tlenku ceru do polerowania i kalafonię w ilości wystarczającej do zrobienia polerownika.

 

pozdrawiam

Mateusz

IMG_0343.JPG

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pilnie potrzebuję pieniędzy cena leci na łeb.

Komplet 320 zł i przesyłka po mojej stronie.

Ewentualnie sam komplet proszków + kalafonia - 50 zl z wliczoną przesyłką. Wtedy blank + tile tool - 270zł + przesyłka.

Myślę, że to okazja przy obecnej cenie blanków szklanych. Za niewiele więcej dostaje się prawie wszystko, co potrzebne do zrobienia lustra. Zapomiałem dodać, że jest to borokrzem.

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.