Skocz do zawartości

SYNTA N200/1000, 130/900+EQ2


maurer-m1

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach łatania dziury budżetowej po nowym zakupie do sprzedaży idą :

 

1. Skywatcher Newton 200/1000, z obejmami i dovetailem, złączki do wyciągu na okulary 2" (na zdjęciach) i 1,25", sukacz 50mm, dekiel - tak jak przyszło do mnie z DO w 2007r. Jestem pierwszym właścicielem. Tuba i optyka w stanie świetnym. Na dovetailu slady po śrubach mocujących i dodatkowe otwory wykonane przeze mnie do montażu guidera i innych wynalazków :)

SN8a.jpg

 

SN8b.jpg

 

 

Mało tego, jeśli ktoś chciałby do tego wyciągu podpiąć lustrzankę to mam dobrą wiadomość: oprawa tuleji wyciągu została nieco przerobiona tak, abu bezpośrednio w nią można było instalować osprzęt 2" (np. aparat) bez konieczności stosowania widocznej na zdjęciu złączki do akcesoriów 2". Dzięki temu nie ma problemu ze złapaniem ostrości ani konieczności wymiany wyciągu czy kombinacji z LG, a jednocześnie zachowana jest możliwość stosowania fabrycznych złączek.

 

w1.jpg goła tuleja wyciągu w którą wkładamy teflonowy clamping ring

 

w2.jpg clamping ring zainstalowany i gotowe - można mocować lustrzankę i nie problemu z ostrością

 

w3.jpg a po wyjęciu clamping ringa można normalnie używać adapterów fabrycznych na 2" ...

 

w4.jpg i na 1,25"

 

 

 

 

CENA: 750 ZŁ

Dla zainteresowanych tubą mogę jeszcze zaproponować w zestawie kolimator laserowy Baadera w promocyjnej cenie...

2. Skywatcher Newton 130/900 z montażem EQ2. Na wyposażeniu okulary kitowe 25 mm i 10 mm. Brak Barlowa 2x ale nie ma czego żałować - był tak marny że wywaliłem soczewkę i używam go jako przedłużki wyciągu 1,25". Oczywiście w zestawie jest też tacka na akcesoria (na zdjęciach nie zamontowana - ale jest). Wszystko w stanie prawie fabrycznym poza 2 lub 3 ryskami na tubusie (ledwie widoczne). Sprzęt prawie nie używany przez ostatnie 3 lata. Kupiłem go Astroshop.de chyba w 2006 r. - mam chyba gdzzieś rachunki i korespondencję mailową. Mam do całości oryginalne pudełko i instrukcje obsługi.

SN130A.jpg

 

 

CENA: 350 ZŁ

3. Nisko profilowy wyciąg Crayforda 2" Antares - kupiłem go jakiś czas temu od JaLe w ramach transakcji wiązanej z Robofocusem (widać na obudowie otwory po płytce montażowej Robofocusa) - teraz jest mi zbędny. Działa płynnie i lekko. Nie posiada przekładni 10:1 - może JaLe gdzieś ją jeszcze ma...

 

CRAYnA.jpg

 

CRAYnB.jpg

 

 

CENA: 180 zł

Edytowane przez maurer-m1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby zachęcić dodam opcję:

 

 

1. N200/1000 + kolimator laserowy Baader Planetarium razem za 800 zł : COLIa.jpg

2. N130/900 - bez zmian - 350 zł

3. Wyciąg Antares 2" - 150 zł (to ten sam wyciąg co GSO do kupienia np tutaj : http://www.astrokrak...products_id=749)

 

 

Wysyłka na mój koszt - dotyczy wszystkich pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.