Skocz do zawartości

Jak się składa zdjęcia komet


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Tedeo a mógłbyś opisać krok po kroku jak składasz komety. Ja chyba co robię nie tak. Udaje mi się złożyć kometę "kreskę" przy punktowych gwiazdkach, ale już odwrotnie nie mogą. Oczywiście trzecia opcja o której wspomniałeś byłaby najciekawsza, ale skoro tobie nie działa to mi pewnie tym bardziej  :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy taK

z grubsza plan ataku

na każdej klatce zaznaczam kometkę

chyba że DSS nie rozpozna kometki

zaznaczone klatki registry (czy jakoś tak - w pracy nie za bardzo mogę DSSować ;))

na koniec jak już mam to zrobione - jest w drugiej zakładce - sposób składania komety

1. na kometke - gwiazdki są liniami (albo plemmikami :) )

2. na gwiazdki - czyli odwrotnie

3 opcja - składa tak jak to jest teraz w modzie

i jak zapuszczam u siebie na kompie - Core I7 , 6GB ramu itd full wypas Windows 7

wywala mi się podczas składania fotek

 

zainstalowałem na moim astronotebooku - jakieś dwuprocesorowe coś - 3GB ramu - windows XP pro

wywala mi się dokładnie tak samo

 

jak chcesz wieczorkiem mogę zrobić printskriny :compress:

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tedeo za wskazówki. Dwie pierwsze metody stackowania komet już opanowałem, przy trzecim sposobie składania zdjęć komp mi się nie wywala i cały proces przebiega bez zakłóceń ale jego efekt jest taki sam jak stack tą drugą metodą.  Cóż będę jeszcze próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się złożyć fotkę też i trzecią metodą. Sprzęt to stary poczciwy AMD Athlon XP 1800+ 1,5GHz, 1,25GB RAMu. Poniżej efekt. Na drugiej fotce wyszły mi jakieś takie skośne pomazańce, zastanawiam się co to może być, czyżby jakiś uboczny efekt przy stackowaniu na punktowe gwiazdki i kometę? Parametry zdjęcia: 9x120sek + 3x dark ISO800 Canon 300D mod + achromat 152/760 + kwadra Księżyca jakieś 20* nad wschodnim horyzontem :szczerbaty: Zdjęcia robione w noc z 31.10 na 01.11.2010

103P Hartley kopia.jpg

103P Hartley ver2.jpg

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka piękna ,nawet z pomazańcami , może obróbka graficzna coś by pomogła. Powiedz czy przy czasach rzędu 100 sekund starałeś się w jakiś sposób guidować ręcznie? Czy puszczałeś na sztywno?

P.S Wersja 1 podoba mi się dużo bardziej

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.