Skocz do zawartości

Zlaczki statyw/lornetka


David

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos zetknal sie juz z patenetem polaczenia lornetki (np. BPC 10x50) ze zwyklym statywem fotograficznym z glowicą foto za pomoca odpowiedniej L-zlaczki?

Jesli mam statyw 140-150cm to oplaca sie tą zlaczke kupowac? Czy tez obserwacje lornetka na takim cudzie beda niewygodne?

Zastanawiam sie nad statywem z zurawiem... ale to jest 400zl. A zlaczka u Astrokraka 20zl...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam mały statyw foto i prawde mówiąc niewielkie jego rozmiary wcale go nie dyskwalifikują. Stosuję małe rozkładane siedzenie rybackie, siadam a wtedy lornetka na statywie jest baaaardzo wysoko.

Umożliwia to nawet obserwacje blisko zenitu jeśli lekko skrócisz jedną z nóg statywu. Tylko musisz uważać aby z tym skracaniem nie przesadzić- całość może zrobić się mało stabilna.]

Polecam ten sposób obserwacji.

Może żuraw byłby lepszy ale jeśli mam na niego wydać 400zł to wolę robić to odrobinę mniej komfortowo ale za o wiele mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy wogole warto taki patent stosowac

 

Sądzę że taki patent warto stosować. Może tak normalnie to może być ciężko obserwować szczególnie w zenicie ale zawsze można statyw na czymś postawić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To sie zgadza, żuraw do dobre i komfortowe rozwiązanie ale dla zmotoryzowanych bo tachanie go z lornetą na obserwacje ręcznie czy autobusem to już spore nieporozumienie :roll:

Do pełnego komfortu jak i w przypadku dobrego statywu wymagany jest dobry leżak lub stołeczek obserwacyjny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że nikt nie ogląda tego co wyrabiam by popatrzeć na niebo bliżej zenitu przez bpc20x60 zamontowaną na zwykłym statywie leżąc na leżaku. Myślę że w smiechu warte miałbym samochód, pralkę, lodówkę i tonę przyprawy do zup. Takie oglądanie może się skończyć zniechęceniem, nadwyrężoną szyją, potłuczoną twarzą( raz lornetka obaliła mi się na oczy, dobrze, że jeszcze zdążyłem ją złapać).

Z drugiej strony żuraw p.Poruczki wydaje mi się dosyć drogi i chyba pomyślę o jakims własnym rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to cały komplet kosztuje 400zł z czego 100 idzie na statyw a reszta to koszt żurawia. Patrząc na żuraw zawsze zastanawiałem się dlaczego on jest taki drogi? Ja tam widzę dwie metalowe żerdzie z przeciwwagą zamocowane na statywie.

Może Janusz byłbyś w stanie zaproponować podobną wersję w o wiele niżeszej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płąci się nie za robociznę czy materiał ,ale za pomysł(patent).Przypuszczam ,że p.Poruczko swego żurawia opatentował(jakkolwiek ktoś to zrozumie) i produkcja na masową w celu sprzedaży skalę przez kogoś innego nie jest możliwa bez łamania prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Bez żartów, nie sądzę żeby pomysł z żurawiem był tak wyjątkowy i rewolucyjny aby można było go opatentować.

Newton też nie opatentował swojego teleskopu. Potomkowie sobie chyba teraz włosy z głowy rwą :D:D:D

Ale to i tak nie ta skala porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płąci się nie za robociznę czy materiał ,ale za pomysł(patent).Przypuszczam ,że p.Poruczko swego żurawia opatentował(jakkolwiek ktoś to zrozumie) i produkcja na masową w celu sprzedaży skalę przez kogoś innego nie jest możliwa bez łamania prawa
Z tego, co wiem to ten sprzet jest opatentowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z tego co mi oficjalnie wiadomo od Pana Jerzego ten model żurawia jest zastrzeżony(wzorem użytkowym) i dlatego tylko go liftinguje na życzenie klientów a nie podejmuję własnej produkcji, jeśli jest ktoś z Warszawy chętny to może to sprawdzić w tamtejszym urzędzie patentowym na miejscu i od ręki 8)

Może gdyby żuraw powstawał na prowincji byłby tańszy a tak to warszawskie wykonanie, robocizna i usługi są niestety drogie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

news:akt5h1$g2q$1@news.onet.pl

hm, a jak się to zjada?

Wchodzisz na www.google.pl/advanced_group_search?hl=pl wpisujesz w pole "Identyfikator wiadomości" ID newsa (np akt5h1$g2q$1@news.onet.pl) i szukasz :)
Może znasz jakiś adres www?
www.google.pl/groups?ie=UTF-8&oe=UTF-8&as_umsgid=akt5h1%24g2q%241@news.onet.pl%20&lr=&hl=pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem i przeczytałem.

A co będzie jak wejdziemy do Unii. Czy ten patent ( o ile on rzeczywiście istnieje w co ciągle wątpię) będzie również ważny na pozostałe kraje Unii Europejskiej?

Jeśli nie, tzn, że Słowak będzie mógł wyprodukować i sprzedwać w Polsce a ja nie bedę mógł go produkować. Zgadza się?

Prawo Unijne pozwala na takie absurdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Dzięki, znalazłem i przeczytałem.

A co będzie jak wejdziemy do Unii. Czy ten patent ( o ile on rzeczywiście istnieje w co ciągle wątpię) będzie również ważny na pozostałe kraje Unii Europejskiej?

Jeśli nie, tzn, że Słowak będzie mógł wyprodukować i sprzedwać w Polsce a ja nie bedę mógł go produkować. Zgadza się?

Prawo Unijne pozwala na takie absurdy?

 

To już zmartwienie Pana Jerzego, może wykupic wzór użytkowy z zastrzewrzeniem na cały świat lub Unię jaśli jest taka możliwość ale to już zupełnie inna bajeczka cenowa zapewne niż na samą Polskę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.