Skocz do zawartości

Nasadka bino SW


Simon_141

Rekomendowane odpowiedzi

Łysy i Jowisz przestrzelone :astronom: co oznacza,iż drogą kupna (piątek 11.02.2011) nabyłem nasadkę bino SW jadąc do Warszawy i wybierając z pięciu egzemplarzy,w tym miejscu chciałbym podkreślić,że różnice nie były duże między wszystkimi i wszystkie miały podobny stosunek światła ok.60% prawy do 40% na lewy tor optyczny.Przyznam szczerze,że martwiłem się tym podczas przebierania i nie mogłem się doczekać testów organoleptycznych :D Po prawie 3 godzinach od zakupu dotarłem do domu i mimo głodu,przemoczenia i zmęczenia,postanowiłem natychmiast sprawdzić nasadkę puszczając przezeń światło,podłączając do maczka zaatakowałem wszystko co było w zasięgu,co prawda przez okno,gdyż deszcz nie pozwalał na więcej.Po pierwszym wyostrzeniu obrazu w polu widzenia ukazały się krzaki,które poruszane wiatrem wyraźnie wyskakiwały by po chwili wskoczyć w pole okularu identycznie jak to ma miejsce w kinach 3D,coś niesamowitego :yes: .Mając w głowie myśl o potencjalnym widoku księżyca czy Jowisza musiałem zaczekać do niedzieli,która na szczęście,okazała się być pogodna i pozwoliła mi na pierwsze testy.Na pierwszy ogień poszedł Jowisz i tu gruba jazda :yahoo: ,ponieważ ciepło z nad miasta oddawało sporo energii,która bardzo dynamicznie poruszała atmosferą widoki miałem na zmianę krystaliczne by po chwili nie widzieć nic,ale te momenty wystarczyły by ''popuścić krople''z wrażenia,po pierwsze wielkość kuli po drugie ilość detalu,tak pociętego to ja go jeszcze nie widziałem coś nie bywałego naprawdę.Następnie próbowałem złapać jakąś gromadę lecz szybko okazało się,że nasadka zjada sporo światła i odpuściłem pozostawiając jednak sprzęt na balkonie,gdyż w perspektywie był jeszcze łysy,który zmierzał w kierunku zachodu.Po około trzech godzinach księżyc wychylił się z nad dachu więc po nastawieniu 60-tki w skali powera ukazał sie kolos niczym statek matka z filmu ''Dzień Niepodległości'',który zadziwiał swym rozmiarem,można by pisać i pisać ja powiem krótko,Panowie i Panie TO NIE SĄ ĆWICZENIA takiego widoku jednym okiem nie zobaczycie,po podkręceniu powera do 120 szczegółów tyle,że człowiekowi brakuje tlenu,po osiągnięciu stanu euforii postanowiłem wcisnąć gaz do dechy rozpędzając się do 240 i tu aż mnie nogi zabolały na myśl o tym ile mam do przejścia po tych zboczach gór czy kraterów,szczegół aż przytłacza.Teraz pozostaje poczekać aż nasza piękna królowa o imieniu Saturn pojawi się w mych okolicach by zaprezentować swoją biżuterię.Can't wait :lol: .Zbliżając się do końca chciałbym wszystkich nie zdecydowanych zachęcić do kupna owego przyrządu,ponieważ to zupełnie inna bajka,zresztą nie bez powodu ludzie wybierają filmy w systemie 3D,wrażeń więcej więc i lepiej.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego zapomniałem wspomnieć,że nasadkę podłączyłem też do refraktora SW 80/400 i tu niespodzianka,nie ogniskuje,po dokręceniu Barlowa z zestawu robi się z tego mały mikroskop,gdyż ogniskuje tylko obiekty z odległości ok dwóch metrów,jeśli ktoś wie cóż mógłbym zrobić by cieszyć się nabytkiem w połączeniu z tą mniejszą rurką, please let me know :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motloch Franciszek

Załóż nasadkę kątową 1,25",z wkręconym na wlocie barlowem od nasadki bino SW.

Lub nasadkę kątową 2",z wkręconą na wlocie samą soczewką od barlowa Soligora 2",lub GSO 2".Tutaj może skok gwintu nie pasowac,wiec na ryzyko ,wkręcałem tylko na 1,5 zwoja.Jakby brakowało skoku wyciagu,to przed nasadkę kątową przedłużka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Motloch.Pełen zapału zrobiłem jak napisałeś lecz niestety wciąż nic.Wspomniałeś coś o przedłużce,hmm.....czyż by to był rodzaj okularu pozbawionego optyki o standardzie 1,25'' przeznaczony do tego właśnie celu.Próbowałem znaleźć i to nie takie proste,gdyż wszystkie przedmioty na które trafiam,odnoszę wrażenie,że są dużo za krótkie ... :mellow:

Edytowane przez Simon_141
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i przy max wysuniętym wyciągu brakuje ok 3-5 cm do punktu ostrości,oczywiście gdy w bino jest wkręcony barlow....,tak więc pozostaje myśleć dalej,tak czy inaczej Marku dzięki za podpowiedź a gdy ktoś ma jakiś pomysł bądź wiedzę jak pozbyć się problemu to proszę śmiało,z góry dziękuję i pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzielnym pierwszym świetle nadszedł poniedziałek,w którym mimo mrozu postanowiłem pochodzić po Księżycu i muszę powiedzieć już na chłodno bez podniety,że to z jaką wielkością,jakością,szczegółem księżyca i jowisza się człowiek mierzy,w porównaniu z patrzeniem jednoocznym i to w zwykłym plosslu 25mm (oczywiście 2 sztuki) z zestawu mak127 sky-wachera to naprawdę zdumiewające,wciąż nie mogę wyjść z podziwu.W tym miejscu nasuwa mi się pytanie do użytkowników nasadki bino WO.Ponieważ moja nasadka,jak wspomniałem w pierwszym poście tematu,światło dzieli z niewielką korzyścią na tor prawy,chciałbym zapytać Was jako użytkowników WO czy bino WO ma podobny podział światła,oczywiście mówiąc naprawdę uczciwie,pomijając metkę,która jak wiadomo klasa i tyle.Pytam,gdyż ponoć jest tak,że im równiejszy podział tym lepsza emisja światła,która w moim subiektywnym odczuciu ,na planetach jest nie do zauważenia,ponieważ wielu z forumowiczów nie stać na WO(sam do nich należę) a wielu się obawia,sugerując się ceną,iż płacąc połowę mniej musi być coś nie tak w efekcie czego odkłada zakup na lepsze czasy.Ja też się obawiałem,aż w końcu poruszyłem temat,jakiś czas temu na forum, i kolega Endriu dał mi parę wskazówek czym się sugerować podczas zakupu za co mu dziękuję bo naprawdę nasadka spełnia moje oczekiwania,z jakością wykonania włącznie (to akurat dla mnie istotne) tak więc proszę posiadaczy nasadki WO o słowo na temat podziału światła w nasadkach WO,gdyż to zapewne pomogło by w wyborze mniej zamożnym obserwatorom nocnego nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.