Jump to content

Co to znaczy "co ciekawsze"


Guest
 Share

Recommended Posts

Bartku a w/g jakiego kryterium będziesz określał, które to są te ciekawsze. To raz . Po drugie selekcja 7000 postów licząc, że potrzebujesz 10 sek na przeczytanie jednego posta i podjęcie decyzji co z nim zrobić zajmie Ci prawie 20 godzin ciągłej pracy.

Link to comment
Share on other sites

I tu mam problem :) Powiedzmy że posty z dużą liczbą odpowiedzi bo napewno nie wszystkie , no i nie naraz tylko sukcesywnie .

 

Spoko Mirku - te HajdParku też troszke przeniose :D

Link to comment
Share on other sites

Tak te posty o sprzęcie i astoobserwacjach koniecznie w obszernych, bardzo obszernych fragmentach. Nikt z nas przecież nie wszystko może zapamiętać. A zadawać te same pytania byłoby śmiesznością.

Link to comment
Share on other sites

Martel wrote:

 

"A zadawać te same pytania byłoby śmiesznością."

 

Pytania to sobie take same mogą byc ale czy takie same będą odpowiedzi:-))))

Link to comment
Share on other sites

A potem zrobimy sobie porównanie tych odpowiedzi  :). Może uda się Jesiona zaskoczyć na jakichś sprzecznościach, skoro taki sprytny był z tym zdjęciem ze światłami Poznania.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

No nieźle się w narodzie porobiło ja usunąłem kilka postów i zrobiła się nie mała zadyma a Bartek jednym "ciach"wywalił ich siedem tysięcy i przechodzimy nad tym do porządku dziennego jakby to była już tylko statystyka a to dziesiątki i setki godzin naszej wspólnej pracy poszło w powietrze, tak być nie może  :o :o :o

Ja chcę przywrócenia wszystkich starych postów w tym swoich ponad tysiąca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

pamiętamy, że ostatnio na forum modne były refraktory: FM, APO ich wady i zalety itp

Dla nowych formułowiczów byłoby jak znalazł

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.