Skocz do zawartości

OAG-wymiary?


tomero

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Postanowiłem zbudować OAG :rolleyes: .

 

Po przestudiowaniu kilku konstrukcji tego systemu stwierdziłem ,iż jestem wstanie zbudować coś takiego w domu w oparciu o np. pierścień redukcyjny T2>EOS . Taurret wykonam samodzielnie z alu. + zakup pryzmatu np.tu .

Nie dysponuję jednak konkretnymi wymiarami Taurret'a no i pryzmatu.

Jeśli jest ktoś kto mógłby mi takowe przekazać , będę wdzięczny .

Zdaję sobie sprawę ,iż wiąże się to z częściowym rozmontowaniem setap'u , a napewno trzeba wyciągnąć z OAG'a Taurret ,tak więc tym bardziej po stokroć podziękuję życzliwym.

Moja konstrukcja ma współpracować z DSLR'em (Canon350) i przerobioną webkamerą Phillips (zmienione CCD na B/W 618ALA :rolleyes: ) , to interesuje mnie tylko wersja "slim" (9mm).

 

Jeśli tylko ruszy u mnie ATM z tym związany , wszystko dokładnie opiszę na forum.

 

Pozdr.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Wyzwanie na pewno, ale ja lubię takie wyzwania , tym bardziej iż nigdzie w sieci nie znalazłem ATM'u pod tym kątem.

O ile nie znajdzie się ktoś ,kto udostępni mi wymiary o którę proszę, to czeka mnie zaprojektowanie toru optycznego , i to może być dla mnie wyzwaniem .

 

Przy takiej skali detalu każda setka mm ma kluczowe znaczenie i tu zaczynie się zabawa.

 

Jestem bardzo napalony na zrealizowanie tego pomysłu i myślę że da się to zrobić " w domu".

 

Następną niewiadomą będzie efekt zamiany martycy CCD w Philipsie , czy wystarczy czułości na zastosowanie jej w OAG?

Z tego co pokazuje Emil Kraaikamp chyba warto spróbować :-) .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Adamie za linki.

Myślę ,że nie mogę wzorować się na tych informacjach (wymiarach) ,ponieważ dotyczą trochę innego sprzętu .

Zależy mi na systemie pod DSLR'a (Canon) , a to wprowadza pewne ograniczenia.

Na tę chwilę kupiłem "pryzmaciki" z Bak-7 o wym. 7X7X10mm .

Po "wizualnych oględzinach" zdjęć OAG'u TS9mm ,śmiem twierdzić że właśnie taki pryzmat został tam zastosowany.

Wymiary Taureta trzeba będzie dobrać po naszkicowaniu toru optycznego ,wraz z matrycami CCD.

Jeśli w Twojej bogatej skarbnicy wiedzy znalazły by się jeszcze jakieś sugestie ,czy podpowiedzi będę wdzięczny.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.