Skocz do zawartości

Przejściówki Serial/Parallel to USB


tomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie gdzie mógłbym kupić przejściówki, lub zna kogoś kto mógłby je wykonać:

 

1. RS-232 (Serial) na USB

2. LPT (Parallel) na USB

 

Pierwsza ma służyć do połączenia SynScan V.3.0 z laptopem, a druga Webkamerki przerobionej na długie czasy.

 

Z góry dzięki za wszelkie namiary.

 

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bez urazy... ale na takich kabelkach to sobie moge drukarkę podłączyć... Kamerka na 100% na nich nie chodzi.. a o sterowaniu teleskopem z kompa to nawet nie wspomnę. Kiedys były takie przejściówki (LPT) dostępne w Astrokraku chyba za 200zł a te na "alleszajs" chodza po 4 zł... to daje do myślenia. No i bardziej zalezy mi na przejsciówce z RS-232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale steruje tym montażem Astro-Physics (AP900 i AP1200) i przenigdy nie miałem problemu. Tak samo innymi rzeczami (robofocusy, monitoring pogody, etc.).

 

Ale jak chcesz płacić za coś kilkaset złoty, co działa na za 4 zł - to przecież nie moja sprawa :)

 

PS. Dodam jeszcze, że u mnie wszystko musi działać na tip top, bo system jest zrobotyzowany i używany zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale steruje tym montażem Astro-Physics (AP900 i AP1200) i przenigdy nie miałem problemu. Tak samo innymi rzeczami (robofocusy, monitoring pogody, etc.).

 

Ale jak chcesz płacić za coś kilkaset złoty, co działa na za 4 zł - to przecież nie moja sprawa :)

 

PS. Dodam jeszcze, że u mnie wszystko musi działać na tip top, bo system jest zrobotyzowany i używany zdalnie.

 

No to ja miałem pewnie pecha... mozesz mi na PW wysłac dane od kogo kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś nie na Prolific'u? Nie kupowałem na Allegro, tylko w jakimś mediamarkcie. Od kiedy zacząłem je kupować na Prolific to nie mam problemu.

 

W temacie LPT nie polemizuję, bo nigdy nie używałem. Jeżeli twierdzisz, że nie działa, to może tak jest.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłeś nie na Prolific'u? Nie kupowałem na Allegro, tylko w jakimś mediamarkcie. Od kiedy zacząłem je kupować na Prolific to nie mam problemu.

 

W temacie LPT nie polemizuję, bo nigdy nie używałem. Jeżeli twierdzisz, że nie działa, to może tak jest.

 

OK dzieki, spróbuję tych z chipsetem Prolific-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie gdzie mógłbym kupić przejściówki, lub zna kogoś kto mógłby je wykonać:

 

1. RS-232 (Serial) na USB

2. LPT (Parallel) na USB

 

Pierwsza ma służyć do połączenia SynScan V.3.0 z laptopem, a druga Webkamerki przerobionej na długie czasy.

 

Z góry dzięki za wszelkie namiary.

 

Tomek.

 

Sprawdziłem kilka takich przejściowej i czasami działały czasami nie. Przeszedłem więc na złącze PCMCIA i wtedy skończyły się moje kłopoty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Sprawdziłem kilka takich przejściowej i czasami działały czasami nie. Przeszedłem więc na złącze PCMCIA i wtedy skończyły się moje kłopoty.

 

 

Tak dla potomnych:

Nie ma przejściówek z USB na LPT który by działały z kamerkami, nie każdy a zwłaszcza nowe laptopy mają złącze PCMCIA - trzeba kupić adapter USB - RS232 i przerobić kamerkę z LPT na rs232 lub wykonać redukcję z LPT na rs232 własnoręcznie:

sp2pp_diagram.gif

http://www.pk3.org/Astro/index.htm?k3ccdtools_serial_port_adapter.htm

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.