Skocz do zawartości

Jak usunąć pęcherzyki powietrza z flatownicy


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chyba strzeliłem sobie w stopę. Kupiłem flatownicę taką jak ta poniżej.

 

seelite.jpg

 

 

Niestety, ktoś jej zrobił kuku w trakcie transportu (nie mam żadnych zastrzeżeń do wystawiającego towar na giełdzie). Koperta przyszła zmaltretowana do tego stopnia, że pomimo całkiem sensownego zapakowania, moja magiczna, świecąca kartka przyszła zagięta. Świecić świeci, ale jest teraz na niej sporo podłużnych pęcherzyków powietrza. Jak bym się nie ustawił z moim ED120, nie trafię w czyste pole bez tego syfu. Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć nie niszcząc toola? Delikatne to strasznie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

Coś mi idzie pod górkę.

 

Pleksa za waszą poradą rozwiązała problem z pęcherzykami. Co prawda zmusili mnie do kupiemia wielkiej tafli 1,2m2 (chce ktoś kawałek?) za "stomilionówdolarów", ale zadziałało i na 0.004 sek. mam ładnie ADU w okolicach 30K. Dorobiłem sobie tubę która pasuje na EDka, zrobiłem i odjąłem pierwsze flaty. Wyglądało i działało to dobrze

 

M-flat.jpg

 

 

Problem polega na tym, że od wczoraj ten tool po ok, 5-10 sek. zaczyna migotać. blink.gif

 

Walczył ktoś z takim objawem? Uzbieranie kilkudziesięciu klatek do master-flata muszę rozkładać na raty. Masakra. Niby daje się dalej robić, tylko coś czuje, że na migotaniu się to nie skończy, jeżeli nie znajdę i nie rozwiąże problemu. Spali się to pewnie i będzie po zabawce. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co mogło by być użyte jako zamiennik magicznego czarnego boxa dodawanego do tego wynalazku? Czuję, że to tu jest zlokalizowany problem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans prawdopodobnie chodzi o to: http://elecena.pl/product/1386654/el-inverter-12v

ja na swoim mam oznaczenia:

 

EL INVERTER PYL-EL-D12BB002

input: DC12V

load: 80cm2-150cm2

Function: constant light

 

więc prawdopodobnie typ zależy od powierzchni tego panela

 

a przy okazji

jest plugin do maxima, który ułatwia zrobienie flatów:

http://winfij.homeip.net/maximdl/skyflats.html

- dobierze najlepszy czas ekspozycji

Edytowane przez sumas
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten inverter to nie byle co... to jakiś bajer co z 12V robi jakieś dziwne napięcie o zdaje się zmienne charakterystyce i robi to z dużą częstotliwością. Nie da się tego kupić w normalnym sklepie. Uczulam na ten fakt bo taki jeden tez się spalił ( sam z siebie ) i nie rozwiązałem problemu....flatownica leży na półce i kurzy się a ja przerzuciłem się na flaty robione na niebie ( CCD Commander ) bo tak jest taniej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.