Skocz do zawartości

Planetarium, centrum handlowe Korona, Wrocław


krigore

Rekomendowane odpowiedzi

mam ogromniaste kłopoty z autem (skoda fabia jak stanie to nie pali przez 2-3 godziny choć rozrusznik kręci! ponoć cewka? klemy juz skrobałem ;))

bo inaczej natychmiast bym pojechał ... !

 

ale sprawa jest ciekawa:

 

Kliknij_Link

 

p.s

Witam kolegę z Wrocka - czytaj temat Tąpadła ;)

dzieki za info

i

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Wrocka - czytaj temat Tąpadła ;)

dzieki za info

i

Pozdrawiam

 

Hej!

Czytam, czytam - i jak będzie okazja to się wybiorę. Póki co nie mam samochodu, więc będę błagał o miejsce w samochodzie u kogoś pewnie ;).

 

A wracając do tematu - będę pewnie w środę lub czwartek pod Koroną, dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na filmie o czarnych dziurach. Generalnie wygląda to tak: w namiocie jest muzeum - takie w sumie dość skromne, ale i tak jestem pod wrażeniem. Można np. zobaczyć kilka meteorytów, poczytać o teoriach geocentrycznych i heliocentrycznych, znanych astronomach itp. Są zdjęcia zrobione przez Hubble'a, różnego rodzaju infografiki, modele. Gruntowne obejrzenie i przeczytanie wszystkiego zajmuje około 1-1,5h. Wewnątrz jest planetarium - jest to namiot, taka dmuchana kula z materiału o średnicy kilku metrów. Mieści się tam 25 osób, podłoga jest wyłożona materacami i można swobodnie się położyć. Planetarium jest elektroniczne, bardzo przypomina to, co pokazuje Stellarium - nie chciałbym wprowadzać w błąd, ale program wygląda jak zmodyfikowana wersja tego. Generalnie rzecz biorąc - laseczka, która je obsługuje, pokazuje co jest teraz na niebie, potem pokazuje księżyc, planety itd. Jak na takie maleństwo obwoźne - całkiem nieźle. Zwieńczeniem wizyty jest film - jakieś 20 minut wideowykładu o czarnych dziurach. Dobrze zrobione, choć nic nowego się nie dowiedziałem. Ogólnie jednak było fajnie. Największy minus? By wejść do planetarium trzeba się wpisać na listę dzień wcześniej i drugi raz przyjechać do Korony...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.