Skocz do zawartości

Cygnus Wall Ha


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach porządkowania komputera postanowiłem po raz pierwszy pokazać crop z pełnego obrazka jako osobne dziełko.

Zdjęcie przedstawia słynną "Cygnus Wall" - fragment mgławicy Ameryka obrazujący Zatokę Meksykańską,

Jest to crop mniej więcej 1200 x 800 z pełnej ramki STL 11k czyli 4008x2672.

Ha: 4x1800 sekund. FSQ-106N, EM-11.

fin1.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zabrałem się za ten fragment nieba i zbierałem materiał przez 4 dni lightning.gif w sumie 4 x 1200 sekund czyli po 20 minut w ciągu nocy !!!

 

Pogoda pozwoliła na otwarcie dachu zrobienie ujęcia i jego zamknięcie, acha dwa dni zmarnowałem, bo pogoda pozwoliła tylko na otwarcie dachu i skalibrowanie :(

 

 

SW80ED + ST8300 + SWEQ6

4x1200.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pogoda pozwoliła na otwarcie dachu zrobienie ujęcia i jego zamknięcie, acha dwa dni zmarnowałem, bo pogoda pozwoliła tylko na otwarcie dachu i skalibrowanie :(

 

 

Ano taki nasz los - walniętych astrofotomaniaków. Kiedys kolega zapytał mnie kiedy odczuwam największą frajdę z tego hobby :) oczywiście odpowiedź mogła być tyko jedna- jak idę wreszcie spać tuż przed wschodem Słońca :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wrzucę Wall'a. Zrobiłem go przy okazji testów dłuższych ekspozycji. Był wtedy jeszcze nisko nad horyzontem. Myślę, że to może być niezła ilustracja różnicy w sprzęcie. Decydująca tu będzie kamera FLI ProLine, która użyta była w trybie 1 Mhz sczytywania, kiedy ma niezwykle niski szum odczytu. W połączeniu ze studnią 100Ke pozwala to wyciągnąć niesamowitą dynamikę z 1 klatki.

 

To zdjęcie to 1 klatka surowa (30 min). Bez żadnego "odszumiania", etc.

 

Wersja "mała":

NGC7000-S001-R001-C001-H-alpha_small.jpg

 

oraz 1:1 (uwaga - gigant 18 mpix - po kompresji 8 MB):

NGC7000-S001-R001-C001-H-alpha.jpg

 

I za to właśnie kocham te kamery.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, szumów to ta Twoja kamera nie ma wcale w porównaniu z moja STL 11k :) Ja taki efekt mam w czasie 4x dłuższym - właśnie ze względu na szum.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co raz lepiej to wygląda... czy ty mówisz o technice bicolor Steve'a Cannistry? Bo coś mi sie tutaj z kolorkami nie zgadza...

Zajrzyj tutaj http://www.starrywon...rtechnique.html

Pozdrawiam

Maciek

Spokojnie, Ha to czerwony, a OIII to niebieski :)

Dzięki za link, ale znam go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dołożyłem 3 klatki w siarce po 1800 sekund, byłoby więcej ale popełniłem błąd i to dwa razy raz czas migawki wpisałem, 18000, a drugi 12000 sekund. No nic zmarnowałem godzinkę materiału.

Nie jest to o czym marzyłem bo tlenu i siarki zdecydowanie za mało :(

Ameryka HST.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie obrazisz to zaproponuję nastepujące:

- na czerwonym ( jak rozumiem S II) zmasakruj gwiazdki medianem takim ze 2 pixele - zlikwidujesz czerwone obwódki bez konsekwencji dla jakosci mgławicy.

- dodaj Ha jako luminancję.

Zobaczymy jaki będzie efekt :)

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na czerwonym ( jak rozumiem S II) zmasakruj gwiazdki medianem takim ze 2 pixele - zlikwidujesz czerwone obwódki bez konsekwencji dla jakosci mgławicy.

Tzn podczas składania mam coś zrobić ? Bo dla mnie mówisz zbyt dużym skrótem szczerbaty.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn podczas składania mam coś zrobić ? Bo dla mnie mówisz zbyt dużym skrótem szczerbaty.gif

Ze złozonego RGB wyjmujesz kanał czerwony - obrabiasz go medianem i wstawiasz na miejsce. Potem dodajesz Ha jako layer i określasz go jako luminancje. Oczywiście mówimy cały czas o Photoshopie.

Zrobiłem tak z Twoim materiałem wykorzystując Ha i HST jako RGB.Wygląda to tak jak w załączniku. Zaznaczam, że to materiał wyjściowy JPEG i to małej rozdzielczości. Sądzę że mając materiał źródłowy da się z tego wyciągnąć dużo więcej :)

fin.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.