Skocz do zawartości

Astronomia mobilna - nowy dział


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Na wniosek Spirita otworzyłem dzisiaj na Astropolis.pl nowy dział tematyczny związany z bogatą tematyką urządzeń mobilnych i ich wykorzystania w naszej pasji, czyli ogólnie pojmowanej astronomii. Faktem jest, że te małe gadżety coraz prężniej szturmują nasz nocny (i dzienny) czas. Warto zacząć o tym rozmawiać i tworzyć zestawienia ciekawego oprogramowania oraz samego zastosowania technologii mobilnych.

 

Spirit - czyń zaszczyty ;)

http://astropolis.pl/forum/160-astronomia-mobilna/

I0000_jV786B7hIQ.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich jako nowy forumowicz choc nie do konca nowy poniewaz od jakiegos czasu sledze forum jako gest postanowilem sie udzielic w nowym dziale :)Mysle ze program ktory pokazal mi kolega z pracy przypadnie wam do gustu jest darmowy ai nazywa sie Google Sky Map chodzi na wszystkich telefonach z androidem.Ja bylem pod wrazeniem mysle ze to fajny programik do nauki konstelacj ioraz odnajdowania polozenia planet itp a oto link na ktorym jest filmik z ktorego dowiecie sie wiecej.pozdrawiam http://www.google.com/mobile/skymap/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia mobilna? A więc również laptopy?

Mnie zawsze w laptopie wkurzalo, że pomimo obniżenia do minimum jasności i kontrastu - w czasie obserwacji czarno-czerwony ekran walił po oczach jak żarówa. Kupiłem kawałek pleksi - grubości 2mm i nakleiłem z obu stron czerwoną folię transparentną (po ludzku: przezroczystą), której używa się do wykonywania znaków drogowych. Efekt doskonały: ekran jest odpowiednio ściemniony i zupełnie nie przeszkadza w obserwacjach. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam coś na telefony samsung z systemem BADA oraz telefony z androidem Program nazywa się Mapa Nieba:

„Mapa Nieba to unikalna aplikacja, która zamienia telefon Samsung Wave w prawdziwe mobilne planetarium. Program wyświetla położenie na niebie dla wszystkich planet Układu Słonecznego, posiada także wbudowaną bazę ponad dziewięciu tysięcy gwiazd (w tym wszystkie, które można dostrzec gołym okiem) oraz ponad setkę bardzo dalekich obiektów, takich jak galaktyki czy mgławice. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego w telefon Samsung Wave kompasu oraz czujnika położenia, aplikacja potrafi wyświetlać na ekranie dokładnie te obiekty, na które skierowany jest w danej chwili telefon. Jako punkt obserwacyjny można wybrać jedno z wprowadzonych przez nas polskich miast, wykorzystać do lokalizacji wbudowany w telefon GPS lub samodzielnie wpisać współrzędne geograficzne. Aplikacja umożliwia pracę w tzw. trybie nocnym, który chroni wzrok zaadaptowany do widzenia w ciemności. Dzięki głębokiej czerni wyświetlacza Super AMOLED, w jaki wyposażony jest telefon Samsung Wave, korzystanie z aplikacji nocą jest prawdziwą przyjemnością.”

 

POLECAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Ze swej strony dodam, że to przyjemny gadżet w smartphonie w GPSem. Pozwala nawet przez ścianie określić jaki gwiazdozbiór jest przed nami lub nad nami ;) Specjalnie instalowałem sobie na piętrze okno strychowe nad łóżkiem z widokiem na zeint by zasypiać z gwiazdami -aplikacja pozwala określić jaki wycinek gwiazd aktualnie widzę. Choć ..nie jest dokładna. jak to GPS :szczerbaty:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dlatego ze googe sky map to beta wersja moze w przyszlosci ta aplikacje dopracuja .a jak sie ma sprawa jesli chodzi o symbiana ?jesta dostepna jakas aplikacja tego typu?orientuje sie ktos?

Edytowane przez EDWIN82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.