Skocz do zawartości

Księżyc 24-08-2011 - Canon 550D + Rubinar 500mm pierwsze światło


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym Wam zaprezentować moje pierwsze testy z EOS 550D + Rubinar 500mm.

Pierwsze wrażenie posiadania i pracy na tym obiektywie mnie powaliło. Księżyc, Jupiter z księżycami jest w zasięgu tego monstrum. Dużo problemu sprawia złapanie ostrości (nie mam przejściówki z potwierdzeniem ostrości). Ale z opcją Live View jest to możliwe. Nie sprawdzałem ustawienia ostrości przez DSLR ponieważ warunki mi na to nie pozwoliły.

 

Prezentuję pierwsze światło z "MONSTERA".

Jupiter i księżyce:

Image00002.JPGImage00004.JPG

Księżyc:

Obiekt był bardzo nisko - dopiero wschodził. To zdjęcie wyszło niezbyt ostre ale wyjątkowo mi się podoba. Może przez to że w lewym rogu widać dachy jakiejś budowli i jest "komiksowe" ...?

Image00001.JPG

 

Kolejne zdjęcia księżyca:

Image00003.JPGImage00005.JPGImage00006.JPG

 

Czasy 1-2 sek ISO pomiędzy 400 a 1600. Bez żadnych "ulepszaczy".

 

Piszcie proszę co sądzicie o tym "świetle". Szczerze i bez ogródek. Każda uwaga jest dla mnie, początkującego na wagę złota.

Pogodnego nieba.

 

Aha. Zapomniałem. Wrzuciłem kilka klatek robione seriami:

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał milosz - musisz popracować nad ostrością. I chyba fotki są nieco prześwietlone - fotografujesz przecież teren oświetlony bezpośrednio Słońcem, więc raczej coś w okolicy 1/100 sek być może. Przy czasie 1-2 sek Księżyc się przesunie o 15-30 sekund kątowych i mniejsze szczegóły będziesz miał zamazane. Możesz w jakimś komisie zanabyć telekonwerter m42 i wtedy już powinieneś bez problemu uzyskać coś podobnego do moich pierwszych zabaw z Księżycem - http://fotojoler.net/index.php/images/show/astro/ksiezyc_25032010_1

Trzymam kciuki :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.