Skocz do zawartości

wczorajsza pełnia


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Franz czy to tą kamerką robiłeś http://www.ptgreystore.com/products/90-chameleon-13-mp-color-usb-20.aspx ? Jeżeli tak to czy robiłeś nią również Planety? Ona ma chyba 12 bit jak to jest z nią w praktyce? Proszę napisz klika słów.

 

Dokładnie tą kamerką, planety też. Są z nią jednak problemy jeśli chodzi o kręcenie. W menu jest opcja kręcenia w 16 bitach tylko mojemu komputerowi ta opcja nie odpowiada, nigdy nie ruszyło z miejsca :szczerbaty:

Najlepiej to ona kręci 15 fps na pełnej matrycy na pikselu 3,75 oraz 30 fps w bin 2x. Można kręcić mniejsze rozdzielczości np. 640x480 w bin 1x zaznaczając odpowiednie pole na matrycy, czyli kręci częścią matrycy 30 fps na pikselu 3,75 ale te pliki są jakieś dziwne, pomimo, że mają mniej niż 1 giga komputer mielił mi takiego godzinę. W opcji na pełnej matrycy na pikselu 3,75 kręci 15 fps do pliku 1 giga a potem zapisuje następny plik i tak w nieskończoność, czyli jakby dzielił pliki. Jeden taki gigowy plik ma ok. 1000 - 1100 klatek i taki komputer obrabia dość sprawnie. próbowałem połączyć dwa takie pliki, niby jest OK bo w playerach normalnie się odtwarzają ale programy obrabiające udławiły się nimi :rolleyes: Można wybrać 3 sposoby kręcenia, określając ilość klatek czas albo samemu przerywając. W pierwszych dwóch opcjach jak się zada za dużo, np. 1000 klatek to nie kręci, jak za długi czas to tez nie kręci a jak się kręci w nieskończoność to dzieli automatycznie pliki na jednogigowe. Kamerka jest fajna ale sporo jest z nią kłopotu jeśli chodzi o kręcenie. Przydałoby się nakręcić na pelnej rozdzielczości 2000 - 3000 klatek ale na razie nie opanowałem tego. W bin 2x na rozdzielczości 640 x 480 można kręcić 4000 klatek i wszystko jest OK, ale co z tego jak obraz jest dwa razy mniejszy :blink:

To na razie byłoby na tyle.

PS. Wykrywa ją też program guidujący PHD i może byc dobrym guiderem na krótkiej ogniskowej bo ma mały piksel i matrycę 1/3"

Edytowane przez franz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę prosić fotkę Canonem z ogniskową dobrego szkła 200mm jeden strzał tak dla porównań ? Tak żebym swoje szkło do kosza wrzucił B)

 

Andrzej

 

Proszę,

 

Canon EOS 500D, Obiektyw 70-200 F/4L, ogniskowa na 200, czas naświetlania 1/400s, ISO 400. Warszawa Praga-Północ. Balkon :) Wczoraj.

 

Pozdrawiam wszystkich, po długim czasie nieudzielania się na forum /ale jestem tu regularnie/.

post-928-0-17008000-1316111118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz super wyszło. Jaki setup?

 

Jak zwykle, Mak 180 + Point Grey. To jest zmniejszona 4 razy mozaika z 28 klatek. Oryginalnej nie da się pokazać bo jest kupa niedociągnięć a poza tym seeing nie był najlepszy. Lepiej by było gdybym to zrobił SCT 6" bo mniej bym się narobił :szczerbaty:

Mak miał kompresor TS 0,5x co dawało z tą kamerką wielkość ok 75% ale to i tak było za dużo.

Edytowane przez franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.