Skocz do zawartości

ST2000XM


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z czipem prowadzącym w ST2000XM. Nie wiem czy coś źle ustawiam w Maximie, czy po prostu czip jest padnięty. Kamerkę mam już kawałek czasu ale albo czas mi nie pozwala z niej skorzystać albo inne problemy sprzętowe. Dopiero na zlocie w Jodłowie wyszło, że czip nie reaguje na światło. Kilka osób próbowało swoich sił z tą kamerą i nikomu się nie udało osiągnąć pozytywnego wyniku. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu z moich dzisiejszych prób uruchomienia tego ustrojstwa.

Tak wygląda klatka zrobiona czipem prowadzącym, obraz zawsze jest taki sam, brak reakcji na każdy rodzaj światła.

 

ST2k.JPG

 

Poniższe zdjęcie jest zrobione głównym czipem i ten działa chyba normalnie.

 

st2k,1.JPG

 

Proszę o łopatologiczne rady, jak ustawić maxima. Mile widziane będą zrzuty z ekranu.

Próby z innym programem dają ten sam rezultat, czyli brak reakcji na wszelkie światło.

 

Za każdą radę będę bardzo wdzięczny.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego masz ustawione 2 kamery?

Ja mam tak:

 

W menu camera control ustawiam dual czip (wydaje mi się, że tak to trzeba ustawić, bo w końcu kamera ma dwa czipy) i dlatego mam dwie kamery, a wygląda to tak:

 

czip.JPG

 

Zobaczę później ustawienie bez zaznaczonego"ptaszka" dual czip, może tu jest problem.

 

 

Przepraszam za glupie pytanie... Próbowałes na nieco dłuższych czasach? 1sekunda to ciut mało, trzeba mieć jasną optykę. Zakładam że próbowałes :)

 

Oczywiście czasy były różne, było nawet 50 sekund.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego masz ustawione 2 kamery?

Ja mam tak:

 

Witam,

wczoraj zastosowałem ustawienia z jedną kamerą, tak jak pokazał Adamo, Maxim robi ekspozycje w trybie Guide ale wydaje mi się, że korzysta z głównego czipa, ponieważ sczytana klatka jest rozmiarów 1600x1200, a powinno być 190x162.

 

Dzisiaj wysłałem montaż do ponownej regulacji i nie będę możliwości robienia dalszych eksperymentów, czy jest to wina złych ustawień w programach, czy samego czipa prowadzącego, dlatego chciałbym zaproponować osobom znającym się na astrofotografii i z pewnym stażem na forum wysyłkę kamery w celu przetestowania. Jeżeli znajdzie się osoba chętna do testów i godna zaufania w poniedziałek wyśle kamerę kurierem. Zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.