Skocz do zawartości

Nikon Action VII 10x50 czy EX 10x50


darekk1998

Rekomendowane odpowiedzi

...ło Matko!

A Wy znowu...

Skorzystaj proszę Waćpan z wyszukiwarki... nie gryzie :fool:

 

W poruszonym przez mości temacie rzeka słów została już na forum wylana.:read:

Ojcze Pepinie,

ciut wyrozumiałości dla maluczkich. Naszę wyszukiwarkę to można sobie potłuc. Nikon Action Ex jest wyraźnie lepszy (nie znaczy, że VII jest zły za swoją cenę). W dobrych warunkach przez taką lornetkę można zobaczyć tysiące obiektów głębokiego nieba - gromad otwartych i kulistych, mgławic, galaktyk, asteryzmów, czyli charakterystycznych układów gwiazd. Można rozdzielić układy podwójne i wielokrotne gwiazd oddalonych o ok. 20", można zobaczyć fazę Wenus, 4 księżyce Jowisza, wypatrzyć wszystkie planety i niektóre planetoidy/planety karłowate. Można cieszyć się gwiazdozbiorami, podziwiać obfitość Drogi Mlecznej, rozpoznawać większe kratery na Księżycu.

Bardzo wiele można.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna mgławica w żadnej lornetce nie ma żadnych kolorów! Ba, jest tylko kilka obiektów DS, które policzysz na palcach 1 ręki co pokażą ledwo widoczny odcień koloru, ale tylko w dużych teleskopach z dużym lustrem i przy dużej źrenicy wyjściowej oraz pod bardzo ciemnym niebem. Użyj google i sam sobie poszukaj czy widać kolory w mgławicach, bo tematów o tym było mnóstwo i nikomu raczej nie chce się kolejny raz wałkować tego, że astrofotogrfia, a obserwacje wizualne to lata świetlne różnicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki z odpowidź ale czy naprzykład M42 będzie w takich kolorach jakie ma na prawde czy będzie pokazana jako szara mgiekła oczywiście w EX 10x50

Jak wyglądają obiekty przez amatorski sprzęt najlepiej widać na szkicach obserwacyjnych, np. tu i w innych wątkach tego dzialu. Przy tym są to głównie szkice z obserwacji teleskopowych, choć możesz znaleźć także parę lornetkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na mój wiem taka lornetka jest dobrym wyborem bo nie wiem? 

 

Masz na myśli wiek? :) Lornetka nie ma nic do wieku oprócz źrenicy wyjściowej. Ta w obu Nikonach jest dobra niezależnie od wieku także możesz kupować jak chcesz spokojnie. Sprawa jest prosta, jak stać Cię na EX to bierz EX, jak nie to VII i będzie ok, ja mam VII i jestem w 100% zadowolony. Może przeszkadzają trochę odblaski, ale tylko w dzień. Generalnie nie można porównać telepa do lornetki bo służą do czego innego i koniec kropka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, sam to oceń. Nikt za Ciebie nie zdecyduje. Moim zdaniem skoro zadajesz takie pytania to powinieneś jeszcze poczytać różne fora przynajmniej kilka miesięcy zanim kupisz pierwszy teleskop. Czytaj, wiedza to potęga. Naprawdę powinieneś jeszcze sporo się dowiedzieć zanim wydasz dobre pieniądze na teleskop! Tyle, bo jestem pijany i nie chcę się rozpisywać. Pozdrawiam :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.