Skocz do zawartości

Poszukuję śrub mocujących


Wojteksw

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest takie proste, pierwsza od redukcji czarna posiada na zakończeniu teflon aby nie kaleczyć kołnierza teleskopu, posiada też gwint drobnozwojowy. Z drugą mniejszy kłopot bo jest typowy gwint i coś dopasuję, tylko na fotografiach TS APO 65Q jest ładna śruba, a w komplecie nie ma. Tak samo na fotografii reduktora jest, a jak kupujesz to brak.

Dodam jeszcze, że przy teleskopie jest taka sama śruba, ale przy zmianie reduktora jest kłopotliwe wykręcanie śruby z odejmowanego kołnierza i przekręcanie do redukcji. Można takie rzeczy robić w domu ale nie w terenie.

DSCN8349b.jpg

Edytowane przez Wojteksw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję następujących śrub zaznaczonych na fotkach czerwonymi strzałkami. Pierwsza czarna do blokowania adaptera. Druga do zabezpieczenia szukacza na TS APO 65Q. Gdzie mogę kupić. Trochę jestem zdziwiony, że producenci idą na łatwiznę i sprzedają sprzęt niekompletny.

Jak nie dają? Ja miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bardzo dziękuję za zainteresowanie. Odbierałem osobiście i dokładnie nie sprawdzałem, opakowanie mam w drugim budynku i jutro dokładnie sprawdzę czy nie ma śruby do blokowania szukacza i napiszę. Chociaż to już żaden problem, bo znalazłem pasującą. Bardziej potrzebuje tą do adaptera, bo jej nie dostałem. Zastanawiałem się jak ją dorobić, znalazłem już narzynkę gwintującą 10x1, którą miałem ale potrzebuję jeszcze kawałem teflonu aby wykonać końcówkę. Jeżeli mi się nie uda, to napiszę do producenta o przesłanie takiej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, przeszukałem dokładnie opakowanie i nie znalazłem żadnych śrubek, tylko jest jedna z Gel silica do pochłaniania wilgoci. Jak odbierałem apochromat to w były śrubki szt. 4 w torebce foliowej, ale były one o gwincie metrycznym i nie pasowały do przykręcenia szyny, dlatego otrzymałem jeszcze dwie czarne o gwincie calowym. Poniżej fotka Nr 1tych śrubek. Do blokowania szukacza już dopasowałem, myślę że taka jak na fotografii Nr 2 może być.

Adam, wyślę do Ciebie PW, bo mam jeszcze inne pytania.

Nr1.jpg

Nr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.