Skocz do zawartości

Canon EOS 350D - modyfikacja i oprogramowanie


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zwracam się z prośbą do Was o informacje na temat EOS 350D.

1. Czy ktoś z forumowiczów ma kontakt do osoby która zajęła by się modyfikacją do astrofoto? Usunięcie filtra i założenie dedykowanego filtra do astrofotografii.

2. Mam problem ze sterowaniem w/w aparatem przez dedykowany soft Canona. Miałem już zainstalowane oprogramowanie z oryginalnej płyty CD od EOS 550D. System rozpoznaje urządzenie jako Canon Digital Camera ale brak sterowników. Czy nowszy soft nie obsługuje tego aparatu? Jeśli tak może ktoś posiada sterowniki.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie występuje u Ciebie taka sama sytuacja jaka ja mam z 300D (chociaż głowy nie daję czy te dwa modele zachowują się tak samo), a mianowicie nie istnieje sterownik do tego modelu na system wyższy niż XP, co mnie akurat zmusiło do zainstalowania na laptopie dwóch systemów operacyjnych.

Wieści głoszą że jest jakaś „dziwna” metoda na prawidłowe zainstalowanie tego modelu na systemach Vista i 7 ale mi się to jak dotychczas nie udało.

Jak coś wymyślisz to daj znać może i ja spróbuję.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie dla Windows 7.

Instalujemy oprogramowanie z pliku setup.exe. Wcześniej ustawiamy w menu aparatu komunikację nie PC Connection tylko Print ... Od teraz możemy korzystać z oprogramowania EOS Utility (pobierać dane z karty). Możemy tą aplikację pominąć bo aparat jest również widziany jako napęd. Niestety nie możemy sterować robieniem zdjęć.

Testowane na Win 7 x64. Może na 32bit się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety nie możemy przy pomocy komputera ustawić przysłony, ISO czy bezpośrednio zgrać zdjęcia zaraz po naświetleniu klatki.

Istnieje jedynie możliwość sterowania długimi czasami jeśli posiadamy odpowiedni przewód, wtedy choćby używając programu Delphinus jest to wykonalne. Możemy zaprogramować czas i ilość klatek do wykonania w danej sekwencji.

 

Wg. mnie w tym wypadku jesli nie znajdziesz odpowiedniego sterownika najlepiej zainstalować Windowsa XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

APT to idealny program do sterowania Canonami - jest po zmianie pliku TollTips tłumaczony na nasze :icon_biggrin:http://www.ideiki.co...o/Download.aspx

Tutaj krótki opis http://astronomiaama...rial-opis.html

Pod Win 7 ,,chodzi"

A tu kontakt z Radkiem Hass-Pol. Fachowiec I Klasa http://www.astromaniak.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2352

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.