Skocz do zawartości

galaxia 114/900 Vs MTO 11CA (zamienić czy nie)??


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie posiadam teleskop galaxia 114/900 i mogę go zamienić na MTO 11CA. MTO to jest 2 letnie zakupione w astrokraku ( http://www.astrokrak.pl/mto11.html ) ale nie na paralaktyku tylko na montażu azymutalnym. Jest poprawnie skolominowane itp. Natomiast moja galaxia ma też 2 lata i jest w idealnym stanie.Interesują mnie bardziej palnety.Czy warto zamienić moją galaxie na MTO czy nie :?: :?:

 

pozdrawiam Adam

 

P.S Zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Galaksja i MTO ma po dwa lustra :lol: więc straty światła będą w nich bardzo podobne a korekcja Maksutowa i płaskie, wolne od komy pole to jest coś o czym może tylko pomarzyć użutkownik zwykłego Newtona 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTO to lipa, tak często słyszę8) A obserwacja planet z dużym powiększeniem na azymutalnym montażu to już zupełna pomyłka. Wystarczy porównać zaobserwowane szczegóły na powierzchni Marsa podczas opozycji przez posiadaczy MTO z obserwacjami przez 114mm. Ja widziałem dużo więcej szczegółów.

 

Janusz P. jako sprzedający MTO nie jest bezstronny w temacie, zresztą po co mu Januszu płaskie pole do obserwacji planet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Hamalku drogi sprzedaje i teleskopy Newtona 114mm i MTO więc staram się radzić rozsądnie i mądrze a twój pogląd może właśnie być skrzywiony posiadaniem wyłącznie teleskopu 114mm bo o MTO nie masz najmniejszego pojęcia i nie wiesz nawet co piszesz, opisz koledze ile gratów przerobiłeś i wymieniłeś w swoim telepie 114mm zanim z tego czegoś osiagnąłeś zadowolenie a potem dopiero cokolwiek doradzaj po udzieleniu tych informacji 8)

Szymonie, pamietaj, decyzja należy do Ciebie, my możemy tylko radzić :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teleskopy zchodzą a MTO nie  :mrgreen:

 

Wręcz przeciwnie :salu: , na 10 sprzedanych MTO przypada najwyżej 2-3 Soligorki MT-910, około 5 Soligorków MT-750 i 7-8 MT-800 wg moich informacji czyli u źródła :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Galaxie a i z MTO miałem troche kontaktu.

Zdecydowanie bym sie NIE ZAMIENIŁ !!!!

Choćby dla samego montarzu , pozatym galaxia ma wieksze lustro i jest jaśniejsza !!!

 

 

pozdr

DaVe

 

[ Add: 15 Kwi 2004 0:26 ]

aha dodam jeszcze że w swojej galaxii nie przerobiłem kompletnie nic mimo ze miałem ją ponad rok i bylem z niej BARDZO ZADOWOLONY

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Galaxie a i z MTO miałem troche kontaktu.  

Zdecydowanie bym sie NIE ZAMIENIŁ !!!!

Choćby dla samego montarzu , pozatym galaxia ma wieksze lustro i jest jaśniejsza !!!

 

 

pozdr

DaVe

 

[ Add: 15 Kwi 2004 0:26 ]

aha dodam jeszcze że w swojej galaxii nie przerobiłem kompletnie nic mimo ze miałem ją ponad rok  i bylem z niej BARDZO ZADOWOLONY  

 

pozdr

DaVe

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.