Skocz do zawartości

NGC 7635 Czy da sie zobaczyc przez 6cali?


kobat1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio probowalem znalesc mglawice NGC7635 czyli tak zwany babel. Niestety nie udala sie ta sztuka. Mam zatem pytanie czy jestem wogule w stanie ja zobaczyc moim Newtonem 150/750? mam kamerke DSI II i tez nie moglem na podgladzie nic zobaczyc. Jest jakas szansa, czy odpuscic sobie ten obiekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio probowalem znalesc mglawice NGC7635 czyli tak zwany babel. Niestety nie udala sie ta sztuka. Mam zatem pytanie czy jestem wogule w stanie ja zobaczyc moim Newtonem 150/750? mam kamerke DSI II i tez nie moglem na podgladzie nic zobaczyc. Jest jakas szansa, czy odpuscic sobie ten obiekt?

 

Fajny obiekt. Dzięki za sugestię. Dzisiaj go oblukam w 8" jeśli będzie pogoda. Mimo wszystko sądzę, że to chyba zbyt słaby obiekt "nawet" na moją aperturę...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś ją zobaczyć,jeśli nie to trudno,piękna Mgławica http://www.astro-foto.pl/obiekty/bubble.htm

Jeśli ją wyłuskam to na pewno zrobię szkic.

Zobaczymy. Widziałem wiele fotek tego obiektu ale nigdy nie pomyślałem żeby się na niego przyczaić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nikt w wizualu tej mgławicy raczej nie zobaczy, a to ze względu na Księżyc blisko pełni, który skutecznie likwiduje możliwość obserwacji tak słabych DS-ów. Poza tym nawet przy nowiu i pod bardzo dobrym niebem ta mgławica byłaby w 8" widoczna zapewne tylko jako pojaśnienie tła, i na żadne bąble w wizualu to bym nie liczył.

Pozdrawiam,

Krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nikt w wizualu tej mgławicy raczej nie zobaczy, a to ze względu na Księżyc blisko pełni, który skutecznie likwiduje możliwość obserwacji tak słabych DS-ów. Poza tym nawet przy nowiu i pod bardzo dobrym niebem ta mgławica byłaby w 8" widoczna zapewne tylko jako pojaśnienie tła, i na żadne bąble w wizualu to bym nie liczył.

Pozdrawiam,

Krawat.

To jasne, że bąbla się nie zobaczy:D Nie miałem zamiaru szukać jej niedługo, planowałem raczej w okolicach 3-ej, gdy Księżyc już się chowa pod horyzont. Mgiełka mnie zadowoli, na prawdę, nie liczę na nie wiadomo jakie widoki. Chodziło mi bardziej o odhaczenie, tego obiektu i możliwość powiedzenia, że widziałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.