Skocz do zawartości

Vixen Foresta 7x50 porro


bubu

Rekomendowane odpowiedzi

...z tego opisu wygląda że, jest optycznie bardzo dobra wręcz porównywalna z Fujinonem FMT Sx

Wygląda na to, że jest niezła. Jednak mało jest lornetek porównywalnych z obu Fujinonami FMT/FMTR 7 lub 10x50. WprawdzieEd Zarensky je porównywał, jednak nie wypadło to równie dobrze biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko ten Vixen jest niezły ciekawe jak optycznie wypada w porównaniu z BPC2 7x50, na korzyść Vixena przemawia jeszcze waga i CF . CF jest dla mnie dużym plusem a, z kolei Fujinon FMT-SX ma wagę większą o około 0,5 kg i posiada IF ale posiada wygodne gumowe muszle oczne a, z kolei Vixen ma wykręcane muszle którę nie są chyba zbyt wygodnoe wszystki te cechy łączy Docter Nobilem 7x50 B/GA ale cena jest za wysoka :no:

Edytowane przez bubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko ten Vixen jest niezły ciekawe jak optycznie wypada w porównaniu z BPC2 7x50, na korzyść Vixena przemawia jeszcze waga i CF . CF jest dla mnie dużym plusem a, z kolei Fujinon FMT-SX ma wagę większą o około 0,5 kg i posiada IF

Ed porównuje ją pod względem wagi, wyglądu i "odczuć" ze znakomitym Nikonem 12x50 SE a to jest naprawdę dobra rekomendacja. Ja też wolę bardziej uniwersalne i lżejsze lornetki z centralną regulacją, od tych cegłowatych, wielkopryzmatowatych Marine, WO itp. Oczywiście nic nie ujmując ich doskonałości optycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Janko coś na temat tych muszli ocznych wykręcanych w Vixenie

Co ja mogę powiedzieć nie widząc lornetki? Nie ma nawet zdjęć od strony okularów. Można przypuszczać, że wykręcane muszle będą podobne jak np u Vixen Artrek 8x56. Frmy stosują podobne rozwiązania w swoich różnych modelach. Te u Atreka wyglądają nieźle. Także Ed nie narzekał podczas testowania, więc chyba można założyć, że są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko podsyłam Ci link do bidforum i zdjęć Vixena http://www.birdforum.net/showthread.php?t=223931 popatrz nate muszle fachowym okiem

 

te muszle oczne nie sa zbyt dobre.

Plastykowe tuleje, regulowana wysokosc na skoku gwintowym,

idealem sa gumowe z dobrym profilem bocznym.

 

Nota bene ,muszle oczne do Fuji 10x50 kosztuja 220,-zl :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko podsyłam Ci link do bidforum i zdjęć Vixena http://www.birdforum...ad.php?t=223931 popatrz nate muszle fachowym okiem

Ogumowane, wykręcane, na pewno nie gorsze od innych tego typu. Kwestia twardości tego rantu - mogli go wyoblić, ale na to wpadł tylko Vortex.

 

Ogólnie wygląda dobrze.

yes.gif

 

Edycja:

Wciąłem się Yokerowi. Jak widać, "zdania uczonych są podzielone" flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie Janko,

 

ilu uczonych tyle teorii :).

 

Ja osobiscie preferuje gumowe muszle ze wzgledu na lepsze przyleganie do oczodolow-ale to moje osobiste zdanie :notworthy:

Co do muszli tego Vixena to pewnie Ty lepiej wiesz, z czego są zrobione. Ja widać źle rozpoznałem ze zdjęcia icon_salut.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy odkopywanie takich starych wątków godzi się z forumowym savoir vivre? Pytam, ponieważ bardzo interesuje mnie tytułowa lornetka, a nigdy nie miałem jej w rękach. W sieci też znalazłem tylko dwa reviews po angielsku, bardzo merytoryczne, chciałoby się jednak poznać też opinie rodzimych ekspertów. Albo niekoniecznie ekspertów, subiektywne wrażenia kogokolwiek, kto miał okazję tej lornetki używać, są równie cenne. W dziale, który czytam z zainteresowaniem już dość długo, od jakiegoś czasu panuje przygnębiające milczenie, a tak przecież miło jest słuchać lornetkowego bajania. Chciałem się jednocześnie ze wszystkimi przywitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizej, jak bylem Vixena 7x50 porro, to jak kupilem sobie Vixena 10x42 porro z tej samej serii. Dobra lornetka, ale nie do astro: obraz daje ladny ale astygmatyzm na gwiazdach spory. Optycznie i mechanicznie to fajne lornetki sa, ale jesli korekcja stygmatyzmu w 7x50 jest podobna do 10x42 to raczej bedzie to uciazliwe w zastosowaniach astronomicznych. W podobnej cenie jest bardzo dobra i sprawdzona 7x50 TS marine, aka delta aka Oberwerk aka cokolwiek tam Chinczycy napisali na obudowie Ba8. Obraz nocnego nieba daje znakomity.

Edytowane przez Yossarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.