Skocz do zawartości

Wschodni Welonik (NGC6992)


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do autora Welonika,Taira przymykasz do 5,6?

P.S Zaczynam żałować,że pozbyłem się tego obiektywu :(

 

Tak, Taira zawsze przymykam do 5.6.

 

Tak prawdę mówiąc obiektyw wcale nie jest taki rewelacyjny...ma trochę wad i mechanicznych i optycznych - jest to w miarę przyzwoity kompromis cenowy dla narrowbandów, z racji na płaskie pole, ale przy próbach z RGB gwiazdy z filtrem B są 2x takie jak z filtrem G czy R :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcasz Atika bezpośrednio w Taira ??

 

Atik jest przykręcony do koła filtrowego (Atik EFW2) połączenie - T2/T2.

Koło jest przymocowane do Taira specjalną złączką, którą zaprojektowałem, a wykonastwem i drobnymi modyfikacjami zajął się Mitek - M48/jaskółczy ogon. - Tair (jak i Jupitery 37A i 21M) mają "zmienialny" bagnet. Bagnet jest mocowany przez coś w stylu jaskółczego gniazda... i do tego "ogona" (po odkręceniu oryginalnego bagnetu) podłączam bezpośrednio koło z Atikem, przez wspomnianą wcześniej złączkę. Połączenie jest b.sztywne i pozwala zaoszczędzić ok 7mm na odległości matrycy od obiektywu.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tair był modyfikowany. Nie chciał ostrzyć na nieskończoność z moim EOS-em. Teraz jest kołnierz, do którego przykręcony trzeba śrubkami przetoczony adapter T2/EOS. Przetoczony właśnie od strony T2 ... Teraz muszę zrobić adapter z kołnierzem do Taira z jednej strony i męskim gwintem T2. Do tego koło MFW Atika i kamera Atika... Zastanawiam się tylko nad długością zestawu od kołnierza Taira do matrycy Atika... Ile to jest u Ciebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tair był modyfikowany. Nie chciał ostrzyć na nieskończoność z moim EOS-em. Teraz jest kołnierz, do którego przykręcony trzeba śrubkami przetoczony adapter T2/EOS. Przetoczony właśnie od strony T2 ... Teraz muszę zrobić adapter z kołnierzem do Taira z jednej strony i męskim gwintem T2. Do tego koło MFW Atika i kamera Atika... Zastanawiam się tylko nad długością zestawu od kołnierza Taira do matrycy Atika... Ile to jest u Ciebie ??

 

Całe połączenie ma na chwilę obecną ok 6-7mm zapasu (tyle muszę wysunąć obiektyw by ostrość była w nieskończoność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.