Skocz do zawartości

Jerzy Krug opowiada o fotografii: 6 XII 2012 21:00


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas tradycyjnej czwartkowej transmisji internetowej PTMA Warszawa TV live będziemy mieli gościa. Zawodowy fotograf Jerzy Krug opowie o swoich początkach zainteresowania się astronomią, o fotografowaniu nieba i nie tylko. Zapraszam tradycyjnie o godzinie 21-szej.

Plan programu na dziś od godz. 21:05 przygotowany przez Jerzego:

- fotografowanie nieba aparatem cyfrowym (czasy, czułość, szumy, darki,

ekranik, live view, wężyk na kabelku i bezprzewodowy),

- wady i zalety statywów i głowic (pokażę kilka i powiem o co chodzi),

- ustawianie Vixena i wszelkie problemy z tym związane a przy okazji

dotyczy to innych koziołków,

- dobór obiektywów (pokażę stało ogniskowe i zoomy),

- zasilanie aparatów i innych urządzeń (pokażę moje urządzenia

kontrolujące akumulatory 12v i 6V, żelowe i litowe),

- różne dodatki np. aparat na dovetailu.

 

http://ptma-warszawa.astronomia.pl/ptma_tv.htm

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że będzie ciekawe spotkanie.

 

Fajnie by było gdyby ktoś nagrywał tego typu rzeczy i udostępniał na YouTube!

 

Kiedy 21 marca 2012 r, u Janusza brałem udział w pierwszym spotkaniu z cyklu "Szanujmy wspomnienia", to oprócz obrazu z kamery (który to obraz był na stronie PTMA), ja nagrywałem swoją kamerą całe spotkanie. Kilkanaście dni temu Janusz dostał to nagranie na DVD (ponad 1h40m). Jako ciekawostkę dołaczam skan okładki płyty.

post-14903-0-43983100-1354815108_thumb.gif

 

Teraz zapewne też było by to możliwe, gdyby Janusz skorzystał z drugiej kamery wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy 21 marca 2012 r, u Janusza brałem udział w pierwszym spotkaniu z cyklu "Szanujmy wspomnienia", to oprócz obrazu z kamery (który to obraz był na stronie PTMA), ja nagrywałem swoją kamerą całe spotkanie. Kilkanaście dni temu Janusz dostał to nagranie na DVD (ponad 1h40m). Jako ciekawostkę dołaczam skan okładki płyty.

okladka-DVD-1.gif

 

Teraz zapewne też było by to możliwe, gdyby Janusz skorzystał z drugiej kamery wideo.

 

To nagranie od Romana kiedyś wyemituję. Świetnie zredagowany film ze znakomitą jakością obrazu. No i olbrzymia wartość historyczna dla naszego Oddziału PTMA. Wspominki arcyciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem i trzeba przyznać, że zawsze się człowiek dużo dowie ciekawych rzeczy i szybko zrezygnuje z niektórych zakupów, które chciał poczynić. Moim zdaniem najlepsze są właśnie takie recenzje z pokazywaniem wad niektórych rozwiązań, zalet innych, zaoszczędza to nam mnóstwo kasy nerwów .... Jak dla mnie Amatora Astrofotogaraficznego bajka program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.