Skocz do zawartości

canon ir mod i problem z darkiem


Lukthor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymontowałem filtr sprzed matrycy mojego canona 300, wszystko przebiegło pomyślnie, aparat po złożeniu odpalił normalnie i normalnie robi foty. Problem się pojawił gdy chciałem zrobić dark frame do kalibracji zdjęć z weekendu.Otóż dark wygląda jak poniżej. Dodam tylko że światło nie mogło się dostać do matrycy bo obiektyw był zamknięty. Co więcej, jak schowałem go pod koc to dark wyglądał podon\bnie tylko przejaśnienia zmieniły położenie.. teraz pytanie: co zrobiłem źle? źle wpięte taśmy czy coś innego?

post-20275-0-41487500-1356895051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko

Ale skoro wymontowałeś filtr i nie wstawiłeś żadnego innego, to Twoja kamera zaczęła rejestrować kawałek podczerwieni, a więc raczej już nie światło, a ciepło :)

A do darków może zamiast obiektywu zakładaj dekiel, albo dobrze wychłodź szkiełko, bo widać, że coś za ostro łapie paprochy i jeszcze z jakimś podwójnym odbiciem, no i widać winietowanie,

a najlepiej jakbyś załączył rawa, bo po jpg można wysnuć zbyt wiele wniosków, niekoniecznie prawdziwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko

Ale skoro wymontowałeś filtr i nie wstawiłeś żadnego innego, to Twoja kamera zaczęła rejestrować kawałek podczerwieni, a więc raczej już nie światło, a ciepło :)

 

Ciepło o temperaturach z naszego otoczenia to można rejestrować na długościach od ok. 8000 nm więc na pewno lustrzanka tego nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo naświetlałeś ten dark?Spróbuj wykonać w RAW np. 300s lub więcej z przysłoniętym wizjerem w zupełnej ciemności jak możesz.Pamiętaj tylko,że okrywając aparat np.koszulką,ręcznikiem doprowadzasz do tego,że okrycie te działa jak śpiwór ogrzewając go dodatkowo.Chyba,że zamkniesz go do jakiegoś większego pudła,by luźno tam był.

Z tego co pamiętam,już przy 180s w modyfikowanym 300D pokazywał się efekt AMP GLOW z prawej strony matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam,już przy 180s w modyfikowanym 300D pokazywał się efekt AMP GLOW z prawej strony matrycy.

amp glow wygląda inaczej ... i nie uwidacznia brudu na matrycy

tu mamy dość równomierne zaświetlenie. Może świeci coś wewnątrz aparatu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż foty w świetle normalnym wychodzą ok.

W sobotę nawet mimo pełni popełniłem "bańkę" (14x124s iso 800) ale bez darków to ja z jakością zdjęć nie powalczę..

Wszystkie zdjęcia to konwersja z Raw bez żadnego grzebania

post-20275-0-10153000-1356906234_thumb.jpg

post-20275-0-80296700-1356906656_thumb.jpg

Edytowane przez Lukthor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wejdz do kompletnie ciemnego pomieszczenia ustaw aparat na bulba i bez obiektywu trzymając spust zobacz czy coś nie świeci. Może światło od potwierdzenia ostrości podświetlanie ekranu albo podświetlanie wizjera albo nawet czerwona dioda na obudowie. Posiedz w ciemnym z 15 minut zanim zaczniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze ZbyT, coś świeci na matrycę. Możliwe, że jest to promieniowanie IR, które bez problemu przechodzi przez zwykłe plastikowe osłony na obiektyw - możliwe też, że wpada z drugiej strony przez wizjer. Jak masz jakieś metalowe pudełko, to włóż do niego aparat i wtedy spróbuj zrobić darka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.