Skocz do zawartości

Pomieszane filtry?


janowet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wątpliwości czy właściwie umiejscowiłem filtry S i O. Przy naświetlaniu sztucznym światłem np. do wartości 25000 ADU jeden potrzebuje 1,3 sk drugi 0,01 sek. H dla przykładu 3,5 sek. Który jest S, a który O. Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawia Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości czy właściwie umiejscowiłem filtry S i O. Przy naświetlaniu sztucznym światłem np. do wartości 25000 ADU jeden potrzebuje 1,3 sk drugi 0,01 sek. H dla przykładu 3,5 sek. Który jest S, a który O. Z góry dzięki za podpowiedź.

Pozdrawia Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczerpującej odpowiedzi Tadeo ;) może jeszcze dodam, że wystarczy przez nie spojrzeć

OIII - będzie niebieskozielony

SII - będzie dawał obraz czerwony

już nie mówiąc o tym, że oprawki filtrów powinny posiadać oznaczenia

 

Pod warunkiem, że filtry są w oprawie - te bez oprawy nie mają opisu.

Dobrze, że nie ma wśród pomieszanych Halfa, bo dla mnie z siarkowym mają odcienie trudne do odróżnienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że filtry są w oprawie - te bez oprawy nie mają opisu.

Dobrze, że nie ma wśród pomieszanych Halfa, bo dla mnie z siarkowym mają odcienie trudne do odróżnienia :(

 

Nie mogę spojrzeć bo musiałbym rozbierać cały zestaw i pewnie od nowa robić kolimację. Pozdrawia Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli tak, to zobacz jaką wydajność ma Twoja kamera w poszczególnych zakresach pasma,

w sumie to najdłużej powinieneś naświetlać siarką, bo to już końcówka barwy czerwonej

 

Baader_RGBCL-Filter_set.jpg

 

może znajdziesz gdzieś wykres QE dla swojej kamery, wtedy powinieneś wywnioskować z czasów naświetlania,

albo może nawet prościej, zrób jakąś testową planszę z paskami kolorowymi i cyknij fotkę w każdym filtrze

jak będzie czarne pole w danej barwie, to znaczy że filtr nie jest z tego zakresu :)

to powinno starczyć: http://www.pagetutor.com/common/bgcolors1536.png żeby odróżnić Ha od SII

SII powinno rejestrować ciemniejszy czerwony - tzn. na zdjęciu kwadraciki głębokiej czerwieni powinny być jaśniejsze

 

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę spojrzeć bo musiałbym rozbierać cały zestaw i pewnie od nowa robić kolimację. Pozdrawia Jan

Janie, wytłumacz co ma kolimacja do koła filtrowego? Jakoś trudno mi sobie to wyobrazić :)

Pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli tak, to zobacz jaką wydajność ma Twoja kamera w poszczególnych zakresach pasma,

w sumie to najdłużej powinieneś naświetlać siarką, bo to już końcówka barwy czerwonej

 

attachicon.gifBaader_RGBCL-Filter_set.jpg

 

może znajdziesz gdzieś wykres QE dla swojej kamery, wtedy powinieneś wywnioskować z czasów naświetlania,

albo może nawet prościej, zrób jakąś testową planszę z paskami kolorowymi i cyknij fotkę w każdym filtrze

jak będzie czarne pole w danej barwie, to znaczy że filtr nie jest z tego zakresu :)

to powinno starczyć: http://www.pagetutor.com/common/bgcolors1536.png żeby odróżnić Ha od SII

SII powinno rejestrować ciemniejszy czerwony - tzn. na zdjęciu kwadraciki głębokiej czerwieni powinny być jaśniejsze

 

Chodzi o O i S. Pozdr Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem Ci już wyżej, przecież to ta sama analogia

skorzystaj z tego szablonu, albo zrób własny:

zrób fotkę np. zielonej kartki w obu filtrach

jak zdjęcie będzie jasne - to fociłeś tlenem

jak będzie ciemne tzn. że siarką

albo odwrotnie - zrób zdjęcie czerwonej kartki, skutki powinny być odwrotne

tzn. w tlenie - czerwona kartka będzie ciemna, w siarce powinna dać jasny obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak wyraźną różnicę to na pewno ten który potrzebuje 0.01 sek to OIII. Dziwi mnie tylko ze dla Ha masz najdluzszy czas bo wg mnie powinno tak być dla SII. Obojętne jaką masz kamerę bo mniej więcej podobny jest kształt charakterystyk a akurat ostatnio robilem flaty i wiem jakie byly czasy. OIII mnie wręcz zaskoczył swoją jasnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.