Skocz do zawartości

GoPro Hero 3 w astrofotografii Księżyca?


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

mam do Was pytanie jak w tytule. Od kilku dni mam kupioną pod kątem enduro i nart kamerę GoPro Hero 3 White.

Spotkaliście się może z zastosowaniem GoPro do zabawy w planetarną astrofoto i Księżyca? Bez rozwalania obudowy.

Dzięki za ewentualną pomoc!

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski - Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

mam do Was pytanie jak w tytule. Od kilku dni mam kupioną pod kątem enduro i nart kamerę GoPro Hero 3 White.

Spotkaliście się może z zastosowaniem GoPro do zabawy w planetarną astrofoto i Księżyca? Bez rozwalania obudowy.

Dzięki za ewentualną pomoc!

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski - Tiamat

 

 

Ja mam Gopro Hero pierwszej generacji i kiedyś, tak bardziej z ciekawości, wetknąłem ją do muszli lornetki (chyba DO Titanium 8x56). Ale w efekcie dostałem obraz w postaci okręgu o średnicy ok. 1/3 długości węższego boku kadru, bo ta kamerka ma obiektyw, który widzi na 170 stopni. Poza tym to było w dzień.

 

 

Druga próba, to zrobienie timelapsa nocnego nieba, ale chyba nic słabszego od Księżyca się nie załapało. Hero 3 ma lepszą czułość, ale raczej nie aż tak lepszą, żeby coś z tego było.

 

Jak wtedy googlałem, to w astro zastosowaniach znalazłem tylko timelapsy ze składania sprzętu :laughbounce2:

 

 

 

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety GoPro nie radzi sobie z nocą, już przy słabym oświetleniu mocno szumi (sprawdzone na HERO2), nie wiem jak Hero 3 White, ale Black został trochę w tym podreperowany z tego co widziałem na filmach zamieszczonych na vimeo/YT.

Ale do nart/snb jak i innych ekstremalnych sportów jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi ale mnie chodziło o podłączenie do kamerki jakiegoś reduktora ogniskowej i włożenie jej np do dwucalowego wyciągu i nagrywania Księżyca oraz planet.

Jej czułość będzie wystarczająca a ilość klatek jest przyzwoita. Po podłączeniu do Taurusa 500 byłaby fajna zabawa.

Nie chcę się porywać na obiekty z katalogu LDN ;)

Dzięki

 

 

 

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze odpowiedzi ale mnie chodziło o podłączenie do kamerki jakiegoś reduktora ogniskowej i włożenie jej np do dwucalowego wyciągu i nagrywania Księżyca oraz planet.

Jej czułość będzie wystarczająca a ilość klatek jest przyzwoita. Po podłączeniu do Taurusa 500 byłaby fajna zabawa.

Nie chcę się porywać na obiekty z katalogu LDN ;)

Dzięki

 

Michał przecież do tego są kamerki planetarne. Dokładnie ten sam temat teraz przerabiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, to weź po prostu kawałek tulejki i przyłóż do teleskopu

nawet z czymś takim:

 

photo1.JPG

 

to działa:

 

 

Jest spore winietowanie, ale zdaje się dopiero wersja silver i black mają zoom optyczny,

albo wtedy dopiero jak obraz będzie akceptowalny, to pomyślisz o jakimś flattenerze i uchwycie do projekcji afokalnej

 

 

 

Edytowane przez sumas
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.