Skocz do zawartości

Spotkanie Prezydenta RP z badaczami Kosmosu i poszukiwaczami planet


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Olo - czy podano kwoty jakie mogą zasilić konkretne (jakie) uczelnie, promujące "świat astro" ? Chodzi mi o to, czy dane szkoły będą uposażane w konkretne (jakie) urządzenia ? Czy będą organizowane szkolenia dla absolwentów zainteresowanych ( że nie wspomnę o wyróżnionych) w tym kierunku ? Czy Pan Prezydent w jakiś szczególny sposób ma zamiar promować przedsięwzięcia młodych (i nie tylko młodych) astro-amatorów ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo - czy podano kwoty jakie mogą zasilić konkretne (jakie) uczelnie, promujące "świat astro" ? Chodzi mi o to, czy dane szkoły będą uposażane w konkretne (jakie) urządzenia ? Czy będą organizowane szkolenia dla absolwentów zainteresowanych ( że nie wspomnę o wyróżnionych) w tym kierunku ? Czy Pan Prezydent w jakiś szczególny sposób ma zamiar promować przedsięwzięcia młodych (i nie tylko młodych) astro-amatorów ?

 

Pozdrawiam

 

Gentlemani o kwotach nie mówią ;)

A na poważnie: Nie podano żadnych kwot. Gdyż spotkanie miało na celu pokazać Prezydentowi osiągnięcia, a nie odwrotnie: "Daj Pan milion, to będą osiągnięcia" :)

Jeśli mówimy o szkołach uposażonych w urządzenia; głównym tematem były Astrobazy, które służą szkołom i są już wyposażone. Z tego, co zdążyłem się zorientować są w większości w duże SCT, do tego jakiś dobson koło 8-10" oraz mniejsza maszynka słoneczna, np. Coronado PST 40mm.

Spotkanie miało na celu pokazanie naszej działalności, gotowych osiągnięć, celów, przyszłości, i przez to zapromowanie badań astronomicznych. Nie było mowy stricte o szkołach i sprzęcie, który mają, albo nie mają. Ale było powiedziane, że warto inwestować, bo efekty mogą być piękne.

Absolwenci zainteresowani i wyróżnieni, moim zdaniem, mogą liczyć na swobodę i współpracę. Ba, mogą nawet być "przewodnikami" tych młodszych. Każde obserwatorium, czy Astrobaza nie jest zamknięta. Placówki są otwarte szeroko, tylko jest, serio, mało ludzi, którzy chcą się udzielać, pokazać, zaproponować pomoc. I to spotkanie nastroiło ludzi dobrze pod tym względem.

Czy Pan Prezydent ma zamiar promować przedsięwzięcia młodych (i nie tylko) astro-amatorów? Tego powiedzieć nie mogę, gdyż nie mogę występować w roli jego głosu. Rozumiesz, nie mogę stwierdzać, co on chce i jakie ma zamiary. Ale na pewno jest nastawiony przychylnie, a i sam lubi astronomię.

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Prezydent zapowiedział, że jeśli zrobimny zlot, to przyjedzie z własnym teleskopem. Moźe warto spróbować?

 

Przy okazji, "otworzxyliśmy", tzn. udostępnilśmy publicznie pierwszy teleskop sieci GLORIA, TAD na Teneryfie. Jest o tym w wątku o GLORIi :)

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.