Skocz do zawartości

NGC 6888 w kolorze


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Antoni a możesz napisać ile klatek i jakie czasy...?

Bo właśnie jestem w fazie składania swojego materiału ... chciałem wykorzystać Ha jako Luminacje, a nie podmieniać z czerwonym ... i tak się zastanawiam , co będzie lepsze ?... U ciebie fajnie to wyszło , a możesz spróbować obrobić ten obiekt w ten sposób ...Ha=L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ta fotka podoba. Gwiazdy, mgławica - wygląda ok. Jedynie miejscami w wyniku wyciągnięcia nasycenia są takie jasno- czerwone obszary pozbawione szczególow, ale nie psuje to odbioru całości.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drugie zdecydowanie lepsze

Ale przy okazji, strasznie dziwne doświadczenie, bo wygląda na to, że nie obrabiasz zdjęć, jako całości,

bo jak wytłumaczysz to, że na pierwszym zdjęciu, tło przebija się przez mgławicę bardziej w lewej górnej części kadru, a na drugim najciemniejsze jest w jego lewej części? Ta różnica raczej nie powstała przez inne flaty, czy inne ustawienia apletu gradient terminatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Sumasem - drugie lepsze. Oprócz jego uwagi a właściwie pytania ja myślę że mogłeś trochę bardziej skontrastować tło bo zrobiło się płaskie. Ale...supergwiazdki i ogólny ogląd zdjęcia baaaardzo mi się podobają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zdecydowanie lepsze

Ale przy okazji, strasznie dziwne doświadczenie, bo wygląda na to, że nie obrabiasz zdjęć, jako całości,

bo jak wytłumaczysz to, że na pierwszym zdjęciu, tło przebija się przez mgławicę bardziej w lewej górnej części kadru, a na drugim najciemniejsze jest w jego lewej części? Ta różnica raczej nie powstała przez inne flaty, czy inne ustawienia apletu gradient terminatora

 

Zdjęcie jak jedno tak i drugie obrabiane jest w całości na pierwszym używałem gradient terminatora natomiast na drugim użyłem Fitswork 4 według mnie jest zdecydowanie lepszy może stąd ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Sumasem - drugie lepsze. Oprócz jego uwagi a właściwie pytania ja myślę że mogłeś trochę bardziej skontrastować tło bo zrobiło się płaskie. Ale...supergwiazdki i ogólny ogląd zdjęcia baaaardzo mi się podobają....

 

Dzięki bardzo za wszelkie uwagi. Obróbka na laptopie to nie jest taka prosta ale coś tam poprawiłem.

NGC 6888 HRGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.