Skocz do zawartości

Nowe kamery planetarne Celestron


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż ,sprzęt mam taki jak ty C14 Edge HD .Póki co mam zamiar pobawić się z planetami i oczywiście księżycem który mnie od dziecka pociągał ,jeżeli natomiast chodzi o słońce to jakoś do tej pory niemiałem szczególnego parcia jak do planet i księżyca ale jak to przysłowie mówi nigdy nie mów nigdy .Jakiś czas temu pożyczyłem od kolegi kamerkę DMK z małą matrycą nie pamiętam teraz parametrów tej kamerki ale pamiętam że miałem mały problem żeby obraz saturna pokazał się na monitorze laptopa a szukacz miałem w miarę dobrze ustawiony. Być może jest jakaś kamerka która miałaby chip powiedzmy w granicach 12mm rozdzielczość 1600-1200 do tego w miarę dobry FPS 60 do tego szybkie z czytywanie do kompa o innych parametrach niepiszę bo po prostu się na tym nie znam . A może w ogóle mam błędne rozumowanie w tych kwestiach . Dzięki za wszelkie rady

 

A jaki masz sprzęt i jaką chciałbyś mieć listę celów i zastosowań dla kamery - od tych ważniejszych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacz to może służyć tylko do ustawienia planety w polu widzenia okularu, po tym trzeba ją w nim wycentrować by pojawiła się na matrycy (a finalnie klatka i tak musi być ustawiona na dość małą by mieć dużą prędkość i mały rozmiar klipu). Przy tak dużej ogniskowej jest to niezbędne. Do tego koło filtrowe - ręczne albo elektryczne, motofocus, czy i także korektor dyspersji żeby fotografować Saturna w miarę efektywnie. Tak więc te kamerki Point Greya z nowszymi matrycami Sony byłyby dobre, czy kamerki IDSa z matrycami e2v byłyby ich tańszym wariantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . No właśnie na taką odpowiedź czekałem .Teraz wiem co wybrać . Kupię kamerkę sony konkretnie ten model Grasshopper3 2.8 MP USB 3.0 (ICX674) - $2000 . Jeszcze raz dzięki za cenne rady .

 

Szukacz to może służyć tylko do ustawienia planety w polu widzenia okularu, po tym trzeba ją w nim wycentrować by pojawiła się na matrycy (a finalnie klatka i tak musi być ustawiona na dość małą by mieć dużą prędkość i mały rozmiar klipu). Przy tak dużej ogniskowej jest to niezbędne. Do tego koło filtrowe - ręczne albo elektryczne, motofocus, czy i także korektor dyspersji żeby fotografować Saturna w miarę efektywnie. Tak więc te kamerki Point Greya z nowszymi matrycami Sony byłyby dobre, czy kamerki IDSa z matrycami e2v byłyby ich tańszym wariantem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.