Skocz do zawartości

Nowe kamery planetarne Celestron


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Cenowo wygląda to trochę słabo, a technicznie to sami nie wiedzą co mają - na moje pytanie odpisali że przekazali je do producenta :)

 

Nie wiadomo czy coś poza iCap będzie to obsługiwać. Nie wiadomo czy ICX274/618 mają artefakty na podkręconych prędkościach (zapewne tak), oraz jako że jest to oparte na TISie to pewnie płynnej zmiany prędkości nagrywania, czy szybszego ROI nie dostaniemy.

 

Z drugiej strony paru się może połasić na 274 do fotografii Słońca (bo małe piksele i duża przekątna) - o ile będzie się nadawać elektronicznie ;)

 

A żeby było fajniej to Point Grey zaprezentował Blackfly ICX445 na GigE poniżej ceny Celestrona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ta http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5916_ASI120MM-SW-USB2-0-Kamera---abnehmbares-Objektiv---Planeten--Deep-Sky-.html

 

Wiem, że to odgrzewany kotlet, jednak w sieci opinie są dobre. Oczywiście sam posiadam kamerę, którą podał Rik, jednak gdyby nie e2v to kto wiem, może i bym kupił tą ASI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Dzięki za szybką odpowiedź .Czy możesz podać przybliżoną cenę tych lepszych nowych kamerek Sony jak również konkretny model-modele.

 

ASI 120MM też jest w miarę dobra. Za wyjątkiem Słońca w H-alpha raczej.

 

 

Edytowane przez Wojtek 23 Gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Dzięki za szybką odpowiedź .Czy możesz podać przybliżoną cenę tych lepszych nowych kamerek Sony jak również konkretny model-modele.

 

Przed chwilą byłem na stronie tej co podał Wojtek dotyczącej kamerki ASI 120M . Ta kamerka daje naprawdę dobre obrazy zarówno planet jak i księżyca także mgławic . Jeżeli te lepsze kamerki Sony dawałyby lepsze obrazy to czego chcieć więcej

Edytowane przez Wojtek 23 Gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet producent nie poleca jej w ciemno do fotografii Słońca bo nie daje gwarancji że nie dostaniesz sztuki co będzie dawać silne pierścienie Newtona - typowe dla matryc Microna. Może, ale nie musi.

Przed chwilą byłem na stronie tej co podał Wojtek dotyczącej kamerki ASI 120M . Ta kamerka daje naprawdę dobre obrazy zarówno planet jak i księżyca także mgławic . Jeżeli te lepsze kamerki Sony dawałyby lepsze obrazy to czego chcieć więcej
To kamera do fotografii Układu Słonecznego. Nie zakładaj że będzie ona fotografowała DSy. Można nieco próbować fotografować za ich pomocą jasne powierzchniowo obiekty, ale nie należy zakładać że się dostanie świetne wyniki. Czasami jak ktoś zbierze dobry materiał i potrafi go obrobić to i dobrą fotkę wyciągnie - ale nie jest to gwarantowane przez kamerę która nie jest robiona pod fotografię DS :) Bezpiecznie założyć że kamerka planetarna będzie guiderem dla typowej kamery DS.

 

Grasshopper3 2.8 MP USB 3.0 (ICX687) - $1300

Grasshopper3 2.8 MP USB 3.0 (ICX674) - $2000

Grasshopper3 9.1 MP Mono USB 3.0 ICX814 - $3700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet producent nie poleca jej w ciemno do fotografii Słońca bo nie daje gwarancji że nie dostaniesz sztuki co będzie dawać silne pierścienie Newtona - typowe dla matryc Microna. Może, ale nie musi.

To kamera do fotografii Układu Słonecznego. Nie zakładaj że będzie ona fotografowała DSy. Można nieco próbować fotografować za ich pomocą jasne powierzchniowo obiekty, ale nie należy zakładać że się dostanie świetne wyniki. Czasami jak ktoś zbierze dobry materiał i potrafi go obrobić to i dobrą fotkę wyciągnie - ale nie jest to gwarantowane przez kamerę która nie jest robiona pod fotografię DS :) Bezpiecznie założyć że kamerka planetarna będzie guiderem dla typowej kamery DS.

 

Grasshopper3 2.8 MP USB 3.0 (ICX687) - $1300

Grasshopper3 2.8 MP USB 3.0 (ICX674) - $2000

Grasshopper3 9.1 MP Mono USB 3.0 ICX814 - $3700

 

Dzięki bardzo za ceny i konkretne modele .Powiecmy że wybrałbym środkową kamerkę czyli 200$ . Pytanie tylko czy te kamerki będą dawać lepsze obrazy . Jakie jest twoje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 200, tylko 2000. Od kamer z matrycami e2v będzie miała zaletę niższych szumów i nieco większej przekątnej. Jakość obrazu (poza szumem) będzie identyczna. Poza tym to tylko kamera do krótkich ekspozycji - do fotografowania Układu Słonecznego. Te modele są wykorzystywane przez paru najbardziej wymagających fotografów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 200, tylko 2000. Od kamer z matrycami e2v będzie miała zaletę niższych szumów i nieco większej przekątnej. Jakość obrazu (poza szumem) będzie identyczna. Poza tym to tylko kamera do krótkich ekspozycji - do fotografowania Układu Słonecznego. Te modele są wykorzystywane przez paru najbardziej wymagających fotografów.

 

Dzięki za info . Oczywiście wiem że 2000$ a nie 200$ żle wpisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riklaunim.Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem że gdybyś ty sam wybierał kamerkę dla siebie nie patrząc na cenę ,wybrałbyś e2v za miast nowych kamerek Sony , nawet jeśli trochę więcej szumią . Teraz doszła jeszcze kamerka znależona przez Pablito.

 

Dzięki za info . Oczywiście wiem że 2000$ a nie 200$ żle wpisałem .

 

 

Edytowane przez Wojtek 23 Gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wydawał aż tyle - dlatego odrzuciłem wszystkie nowe ICX. Używałbym tej co teraz albo czysto planetarnie czegoś z małym i sprawdzonym ICX618. Do tego do planet przydaje się dobry soft (gdzie jest dużo filtrów i dużo powtórzeń). Przy Słońcu/Księżycu ma to znacznie mniejsze znaczenie.

 

Możesz teraz rozmyślać co wybrać, ale cokolwiek wybierzesz z tych dobrych kamer to i tak bez dobrego seeingu, dobrze ustawionego teleskopu, dobrej ostrości itd. nic nie wyjdzie... głównie seeing tutaj robi problemy. Wybierając kamerę planetarną możesz wydać i dużo i mało. Obie nie dadzą dobrego obrazu przy słabym seeingu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc .Teraz pozostanie wybrać co kupić .

 

Ja bym nie wydawał aż tyle - dlatego odrzuciłem wszystkie nowe ICX. Używałbym tej co teraz albo czysto planetarnie czegoś z małym i sprawdzonym ICX618. Do tego do planet przydaje się dobry soft (gdzie jest dużo filtrów i dużo powtórzeń). Przy Słońcu/Księżycu ma to znacznie mniejsze znaczenie.

Możesz teraz rozmyślać co wybrać, ale cokolwiek wybierzesz z tych dobrych kamer to i tak bez dobrego seeingu, dobrze ustawionego teleskopu, dobrej ostrości itd. nic nie wyjdzie... głównie seeing tutaj robi problemy. Wybierając kamerę planetarną możesz wydać i dużo i mało. Obie nie dadzą dobrego obrazu przy słabym seeingu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.