Skocz do zawartości

Pełny Pelikan czyli IC5067 skąpany w pełnym Księżycu


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo tylko pozwolę sobie na nietypowe (zdrowo-rozsądkowe) zanalizowanie astro-fotki.

 

Trochę się napracowałem nad tym i ...

Twoje samozadowolenie jest słuszne.

Gwiazdki zgadzają się (w górnej cześci badałem) co do jednej - wyśmienicie - z tym zdjęciem:

 

http://www.mistisoftware.com/astronomy/images/ic5067_041013_2000.jpg

 

Nie stwierdzam zatem artefaktow pseudo-gwiazdkowych.

 

Na tle zdjeć tego obiektu widywanych w necie Twoje zdaje się zawierać wyjątkowo dużo detalu. :dobrze:

 

Swoją drogą ciekawe pytanie (ale nie zarzut do tej fotki).

Czy można przez jakąś pomyłkę, na jakimś etapie, zrobić zdjecię o innych proporcjach niż w realu?

No jakby węższe? Z nieco innymi kątami? itp?

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego stało się z gwiazdkami - chyba znacznie przesadziłeś z filtrem "Unsharp Mask" (wyostrzanie). Wokół niektórych gwiazd widać bardzo znaczne zniekształcenia, dziwne halo, artefakty. Poza tym - jeśli zmniejszy się wyostrzenie, to ilość sygnału, sama mgławica jak najbardziej OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego stało się z gwiazdkami - chyba znacznie przesadziłeś z filtrem "Unsharp Mask" (wyostrzanie). Wokół niektórych gwiazd widać bardzo znaczne zniekształcenia, dziwne halo, artefakty. Poza tym - jeśli zmniejszy się wyostrzenie, to ilość sygnału, sama mgławica jak najbardziej OK :)

 

Jak dla mnie to wygląda na stosowanie nakładki filtru górnoprzepustowego bez odejmowania gwiazdek na masce tej warstwy.

 

 

Poza tymi gwiazdami to bym mniej odszumiał tło, nie podciągałbym aż tak bardzo interesujących nas partii mgławicy i troszeczkę bym podbił poziom jasności tła, aby lepiej było widać szczegóły w cieniach. Ja tak widzę tą mgławicę :).

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro (absolutnie wyjątkowo, nieprofesjonalnie) wdałem się tu w ocenę to dopowiem.

 

To zdjęcie jest mniesze - utrudnia to porównywanie. Estetycznie (kontrasty, blaski, cienie) bardziej podoba mi sie tamto.

Zwracam przy tym uwagę oczywiście głownie na tę górną, środkową cześć - bo tam sie najwięcej "dzieje" ;)

 

Przy okazji powiem coś ciekawego. Tu teraz patrzę na zabytkowym monitorze - szklanym (crt - kineskop)

i to zdjęcie na szklanym monitorze w ogóle lepiej się prezentuje niż na LCD. :o

 

Grunt by nikt nie siadał obok takiego monitara bo promieniowanie rentgenowskie

z deczko szkodzi zapewne po jakimś czasie (w płaszczyźnie szyby).

Kupilem go za grosze ostatnio - jako rezerwowy.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogąTadeopulosie :) wypłaszczyłeś kontrasty, gdzieś zniknęła "rzeźba" mgławicy. No i koniecznie powalcz z tą plackowatością gwiazd... Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie idź tą drogąTadeopulosie :) wypłaszczyłeś kontrasty, gdzieś zniknęła "rzeźba" mgławicy. No i koniecznie powalcz z tą plackowatością gwiazd...

 

 

męczę materiał dalej - nowy soft - podstawowy tutorial do nauki i "wyszedło" takie cóś

 

 

ccd01.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.