Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie i tu mamy problem :szczerbaty: Może coś zaproponujecie? Aha i ja nie mam transportu :szczerbaty: No chyba że jakoś podjadę MPK ale to tylko z okularkiem LVW :szczerbaty:

A jak daleko możesz dojechać mpk w stronę Obornik?

Suchy Las, czy dalej? O ile wiem jakieś podmiejskie kursują też do Chludowa, tam to już sensowne miejsce, z dala od light pollution. Zawsze masz do dyspozycji także PKP. (wsiadasz Głowny lub Strzeszyn,)

Poniedziałek to dzień pracujący ale do 15 km mogę dojechać z syntą. Ale może będą chętni Poznaniacy, którzy Cię podwiozą.

Pozdr. Robert :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to w jedna stronę 100km :szczerbaty:

Adam, ale ja ci nie każę iść z tą Syntą na plecach do mnie B)

 

Zobacz- Jutomi w "Spotkaniach w Trzciance ostatnio pisał, że chętnie przyjechałby. O innych już nie wspominam ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to może gdzieś w twoich okolicach? :)

Powiem tak, mam dogodny punkt obserwacyjny nad Wartą. 2 km za Obornikami.

Każdy kto chce może wsiąść sobie w pociąg na głównym w Poznaniu lub Strzeszynie i jechać 40 min do Obornik.

Wysiadacie na pierwszej stacji kolejowej w Obornikach (Oborniki Miasto)

Stamtąd mogę was zgarnąć . Moje miejsce jest w sumie 3 km dalej. Trzeba jechac 2 kilometry szosą na Murowaną Goślinę a później kilometr przez las. Wyjeżdżajmy na malownicza dolinę Warty tzn łąke podobną jak w Stellarium :D Wolną od light pollution. No trochę tam wilgoci ale ja sobie radze.

Ja mieszkam 1,5 kilometrów stamtąd.

Wczoraj po imprezie kolega wysadził nas przy tym lesie, i z żoną wracaiśmy sobie spacerkiem 1,5 km przez las w przeciwną stronę.

To co się roztaczało nad moją głową zapierało dech. Żeby nie alkohol który pływał mi w żyłach z pewnością wywlekł bym syntę :D. Boje się trochę że las może być ciut nie przejezdny, ale powinno być ok.

Możecie też zorganizować wypadł samochodem.

Wklejam wycinek z google earth

,oraz zdjęcie z przeciwległej strony Warty.

Pozdr Robert

 

edit: co do sprzętu to mam synte 8" oraz lornetę BPC na statywie (jeszcze ostatni dzień) ale brak mi okularków bo się wyprzedałem, dlatego szkła mile widziane.

post-1723-1169394284_thumb.jpg

post-1723-1169394301_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez sprzetu mozna wpasc ?:) Nie zostalbym dlugo, bo we wtorek ide do pracy, ale zawsze jest to jakas okazja by poznac ludzi i zeby spojrzec w niebo golym okiem w ciemniejszym od Poznania miejscu :)

Pozdrawiam

Lisu, grasz w nogę, to możesz wpaść. ;) Zaręczam, że nikt Cię nie przepędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rubenjames

Do obserwacji astro zdecydowanie polecam Wielkopolski Park Narodowy (najlepsze miejsce to Góra Pożegowska), lub Łęgi Dębińskie w Rogalinie (nad Wartą). Nie raz spędzałem tam noc, obserwując niebo (co prawda tylko lornetką :D ). Gorąco polecam te miejsca!! :helo:

Edytowane przez rubenjames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kto się pisze na 100% jak po godzinię 18:00 będzie pogoda? :) Mój numer kontaktowy widać w sygnaturce jakby coś ;)

 

 

p.s jak tam z wiatrem ?? bo ja jeszcze nie wychodziłem z domu :szczerbaty:

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę ICM, się zmienił :szczerbaty: . Ale może po tej 18:00 będzie pogoda? To jak robimy? :szczerbaty:

Dla mnie no problem, jestem pod telefonem w stopce jak chcecie przyjechać do Obornik na moje miejsce to dajecie znak np. sms, a odbiorę was z pociągu ale do parku narodowego to ja nie pojadę bo dla mnie to dalej niz Trzcianka a musze być na 7.00 w pracy następnego dnia. Pociągi do O. lecą co 2 godziny

Pozdr. Robert

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Obornikami chmury z prześwitami, raz po raz z za chmur wygląda młodziutki łysek :D (fotka z przed 5 min z okna, z za szyby)

Mi wyszło coś takiego:

Synta + LVW 22mm. Szkoda że łysy nisko i sprzęt niewychłodzont :o

podaję linki bo zdjęcia dużo ważą:

http://img254.imageshack.us/img254/5262/ksiezyc23hk.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/5417/ks...opielate7xv.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.