Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie clopaki moze kiedys poznaniaki wybiora sie na ten parking koło obornik ja bardzo chetnie! Nowe doświadczenia i wogule! Ja czesto tamtedy przejezdzam wiec to nie jest zaden problem! mieszkam kolo poznania w suchym lesie i od poznania bije takie swiatlo ze jest jasniej niz jak by ksiezyc swiecil pod czas pelni!! rozwazcie ta propozycje! do zobaczenia-mam nadzieje.

pozdrawiam wszystkich astrokolesi!!

Witaj!

Ty z Suchego Lasu to masz do mnie żabii skok trzeba zebrac ekipe 3-4 osobowa i w nastepny tydzien po zlocie w Saywiehowie, można to miejce przetestować. :D

Skoro bije tam jakieś światło.. to można rozważyc propozycje Julesa o trasie na Obrzycko.. mi tam wsio rawno.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes z obornik tak? moja mam tam jezdzi na basen prawie codziennie wiec mnie moze podwiesc w kazdje chwili. dzis chyba przyjade do obornik. Jezeli ktos z poznania chcial by sie zabrac ze mna to zapraszam!! tylko teraz pytanie kiedy sie spotykamy? A to miejsce gdzie mialo by sie odbyc spotkanie to trzeba skrecic w druga strone od bogdanowa?? zna ktos jakies stronki z dlugo terminowa pogoda?

 

 

pozdro!

Edytowane przez kusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes z obornik tak? moja mam tam jezdzi na basen prawie codziennie wiec mnie moze podwiesc w kazdje chwili. dzis chyba przyjade do obornik. Jezeli ktos z poznania chcial by sie zabrac ze mna to zapraszam!! tylko teraz pytanie kiedy sie spotykamy? A to miejsce gdzie mialo by sie odbyc spotkanie to trzeba skrecic w druga strone od bogdanowa?? zna ktos jakies stronki z dlugo terminowa pogoda?

pozdro!

Teraz jestem pod Rzeszowem (ok 600km), wracam 13-go i od razu jade na astro zlot do Czarnkowa, jak bedziesz w tygodniu po 15-tym daj znac to można zrobic miejscówke. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zapowiada sie noc kryształowa dlatego tak ok 21.00 obserwuje nad Wartą w Obornikach

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=17994

Będę tam i tak, niezależnie czy ktoś dołączy, mój numer zostawiam w stopce. jak ktoś ma czas i chęć to zapraszam.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Powiecie że świruje ale ja naprawdę zamierzam znaleźć idealne miejsce do obserwacji, a fakt że mieszkam w obszarze wybitnie zalesionym, mam kilka możliwości.

Założeniem jest:

- Odnalezienie miejsca ok 8-10 km od większych aglomeracji obfitujących w LP.

Musi być to miejsce w lesie odizolowane od lamp małych wiosek.

Musi być to miejsce, bez konieczności spotykania tubylców, często w stanie wskazującym.

Musi być to wreszcie miejsce, nie będące własnością prywatną.

Po wielomiesięcznych odwiedzinach rożnych okolic wreszcie odnalazłem.

Za Obornikami jadąc w kierunku Murowanej Gośliny jest miejscowość Uchorowo stamtąd koło przecudnego rezerwatu Snieżycowy Jar wiedzie utwardzona droga gruntowa do miejscowości Starczanowo. Jest gesty las przez niemal całą 3 -kilometrową drogę . Jednak w pewnym momencie po lewej stronie jest prześwit, należy wtedy odbić parę set metrów w lewo i wtedy roztoczy sie przed nami kilkunastu hektarowa polanka porośnięta niewielkimi choinkami, teren falisty horyzont ok 70% słyszałem też krzyk orła. :)

Nie byłem tam w nocy, ale musi być przecudnie. Zamierzam przetestować to miejsce 12-go. Trzeba sie zainstalować jeszcze za dnia tak ok 20.00.

Jeśli jest ktoś chętny to już teraz zapraszam, służę podówzką z dworca w Obornikach.

mapka:

7a6edaab7675ede2m.jpg

a to niebo w tym dniu o 24.00.

859ade88ac0957e0m.jpg

Ja na pewno tam będę.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Super! mogl bys dac jakies lepsze zdjecie mapki? Mysle ze mi bedzie pasowało 12.

 

pozdro!

Okazuje się że 12 -go będzie otwarty pokaz nieba w Czarnkowie, i wszystko wsakzuje, że będe tam obecny wiec trzeba leśne lookanko przełozyć na inny termin, jeśli chcesz możesz tam jechać ze mną. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Acha.fajnie by było. Musze jeszcze pogadac z rodzicami( jestem nie pełnoletni). a gdzie cos pisza o tej imprezie w czarnkowie bo nie moge znalezc na forum??

 

pozdrawiam!

Tu

Pozdro.

ps. Zabierz rodziców :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Udało mi sie namowic mame! pojade z nią. Na czym bedzie polegał ten pokaz?

 

pozdrawiam!

Nie znam szczegółów: pytanie skieruj do Saywieha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę na stronie FotoClassic przeczytałem, że firma rozpoczęła działalność w Poznaniu pod nowym adresem: ul. Garbary 45. Dzisiaj wracając z pracy zajrzałem pod wskazany adres. Sklep znajduje się na odcinku między pl. Kolegiackim a pl. Bernardyńskim /po prawej stronie idąc w kierunku pl. Bernardyńskiego/. Na wystawie teleskop, luneta oraz kilka lornetek. Wewnątrz znajoma twarz kolegi Andrzeja /specjalista od grillowanej karkówki...kto był na Astroognisku, ten wie o Kim i o czym mówię/. Wewnątrz sklepu stoi kilka teleskopów, które można spokojnie "pomacać". W gablotach drobniejszy sprzęt /lornetki/ oraz akcesoria optyczne. Skorzystałem z okazji i "pomacałem" Fujinona 10x70...niezła lorneta :rolleyes:

Wydaje mi się, że zmiana lokalizacji wyjdzie wszystkim na dobre...siedziba na Starołęckiej była trochę za daleko. Na Garbary łatwiej będzie zajrzeć...trochę żałowałem, że nie strzeliłem kilka fotek, bo miałem przy sobie cyfrówkę...może przy następnych odwiedzinach. Jak będziecie w tej okolicy to zajrzyjcie, bo...warto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Ludzie jaki , mamy "łykiend" ICM śpiewa :D .. zero łysego, trzeba koniecznie coś zorganizować ....ja jadę do lasu? lub gdzieś.. i lookam do rana!!!

Kto chętny sobota jest kupe fajnych miejsc, bez LP. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

 

No wiec ja również zajrzałem do nowego sklepu FC, nowa lokalizacja całkiem fajna i bardziej dostępna dla klientów niż dawna na Starołęce,

Jeżeli chodzi o sprzęt astronomiczny, miałem do tej pory doświadczenia tylko ze sklepami internetowymi, i przyznaję, że możliwość osobistego pomacania okularów to wielka frajda z której skrzętnie skorzystałem.

Niestety nie mają w sklepie tak szerokiego wyboru jak na swojej stronie internetowej, ale jednak trochę tego sprzętu jest.

Słyszałem kiedyś, że chcąc kupić, trzeba było czekać na okulary UWA SW, a okazało się że cała seria tych szkiełek jest już na stanie w sklepie, wyglądają zupełnie przyzwoicie, trza je będzie koniecznie kiedyś popróbować

Dowiedziałem się również, że jeżeli nowe okulary Sky Watcher dostępne od niedawna w Delcie przyjmą się na rynku

Fotoclassic planuje w przyszłosci również sprzedaż tego sprzętu...poczekamy, zobaczymy

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co powiedzie na noc z piątku na sobote?? Szykuje sie ładne niebo i bez chmurne!! w okolicach czarnkowa albo gdzie koło obornik?? Obojętnie gdzie byle blisko poznania!

 

pozdrawiam!

Ja też tak mówię; sobota za pasem, idzie nieuchronnie ku pełni, ostatnia szansa, choć ICM nie rozpieszcza...

jest zatem szansa na dziurkę w chmurkach, kto chętny na PW można coś zorganizować... : :helo:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze czeba sie jakos skumac! no teraz w weekend jest straszna pogoda. komu pasuje w dni robocze? moze w jakis "dzien tygodznia" sie wybierzemy? Mi pasuje prawie kazda pora kazdy dzien i moge zabrac ze soba kilka osob z okolic Poznania.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze czeba sie jakos skumac! no teraz w weekend jest straszna pogoda. komu pasuje w dni robocze? moze w jakis "dzien tygodznia" sie wybierzemy? Mi pasuje prawie kazda pora kazdy dzien i moge zabrac ze soba kilka osob z okolic Poznania.

 

pozdrawiam!

No niekoniecznie taka zła.. są dziury w chmurach, jeśli jutro była by pogoda to przyjeżdżaj(cie) do Obornik przetestujemy jedno z moich miejsc. Kusza sęk w tym że teraz Łysy jeszcze tak nie przeszkadza..potem będzie kaszana, jak co to zostawiam tel . w stopce.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie miałem okazję odwiedzić nową siedzibę FotoClassic przy ul. Garbary 45. O ile za pierwszym razem była cisza i spokój, to dzisiaj było już widać ruch w interesie /pojawiający się klienci/, a i teleskopów jakby trochę przybyło. Ponieważ miałem cyfrówkę, to zrobiłem kilka fotek aby oddać klimat "salonu" :rolleyes:

01.jpg

Sklep już z daleka daje się zauważyć a wystrój zewnętrzny zachęca aby zajrzeć do środka;

04.jpg

02.jpg

...na miejscu można "pomacać" każdy z teleskopów, a przy kawie porozmawiać o ich szczegółach technicznych;

03.jpg

...interesująca jest także zawartość gablot...;

05.jpg

...mnie zaciekawiła kolekcja Lantanów;

06.jpg

...a to obsługa "salonu"...kto pamięta Astroognisku ten pozna znajome twarze Andrzeja i Piotra :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.